نماز ظهر تاسوعا و عاشورای امسال باید با شکوه برگزار شود.

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۵ آبان ۹۲ - ۱:۵۲

  کد خبر : 19396

  نماز ظهر تاسوعا و عاشورای امسال باید با شکوه برگزار شود.

  امام جمعه شهرستان صومعه سرا ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم اظهار اداشت: نماز ظهرتاسوعا و عاشورا باید با …

  امام جمعه شهرستان صومعه سرا ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم اظهار اداشت: نماز ظهرتاسوعا و عاشورا باید با شکوهتر از سال های گذشته در شهرستان برگزار شود.

  حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صدیقی در جلسه شورای فرهنگ عمومی که ظهر امروز در دفتر امام جمعه برگزار شد اذعان داشت: همه تلاش متولیان شهرستان صومعه سرا در  دهه اول محرم باید این باشدکه با ذکر یا حسین گفتن زمینه را برای با حسین بودن فراهم کنند.

  وی تصریح کرد: جایی که نام امام حسین (ع) برده می شود آنجا تبرک است و جایی که مجلس امام حسین(ع) برپا است آنجا متبرک می باشد.

  امام جمعه صومعه سرا ضمن بیان اینکه دشمن فهمیده است اسلام از طریق امام حسین و ائمه به همه چیز دست پیدا می کند , افزود: دشمن برای خراب کردن مراسم امام حسین از هر حربه ای استفاده می کند تا مراسم آنگونه که باید و شاید برگزار نشود که نمونه این حربه را قمه زنی عنوان کرد.

  حجت الاسلام و المسلمین صدیقی بیان کرد: مسئولین شهرستان باید این تلاش را کنند تا دشمن نتواند فرهنگ خود را جزء ذائقه ملت کند.

  در ادامه جلسه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا ضمن بیان اینکه  ماه محرم و امام حسین ماه دلشکسته هاست و خداوند هم در قلب دلشکسته جای دارد افزود: مردم می توانند ازین فضای محرم استفاده کرده و ارتباط بیشتری با خدا داشته باشند.

  سید محمود رزمگیر اظهار کرد: در حال حاظر ۴۰ کانون مساجد در شهرستان در حال فعالیت است که اگر این کانون ها بیشتر شوند باعث جذب جوانان و مردم به مسجد میشوند و در ایام محرم شور و حال بیشتری در مساجد برپا می شود.

  وی اذعان کرد: یکی از بحث های بسیار مهم در تاسوعا و عاشورا برپایی نماز است چرا که باید به مردم  نشان دهیم امام حسین در آن شرایط سخت جنگ را رها کرد و به نماز ایستاد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro