برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی(ع) در 12 نقطه صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۶ آبان ۹۲ - ۱۸:۲۴

  کد خبر : 19428

  برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی(ع) در ۱۲ نقطه صومعه‌سرا

  واران نیوز: خسرو زنبوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با تسلیت آغاز ماه محرم اظهار کرد: محرم از ماه‌های پرفضیلت، …

  واران نیوز: خسرو زنبوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با تسلیت آغاز ماه محرم اظهار کرد: محرم از ماه‌های پرفضیلت،  عبرت‌آمیز و معنوی است.

  وی افزود: واقعه عاشورا با هدف برقراری امر به معروف و نهی از منکر یکی از وقایع مهم و پند آموز برای تمام بشریت است.

  مسئول هیئت رزمندگان اسلام صومعه‌سرا با اشاره به مظلومیت امام حسین (ع) خاندان و اصحاب ایشان در صحرای کربلا، تصریح کرد: مظلومیت و شهادت اباعبدالله‌الحسین (ع) و یارانش به دلیل استقرار حق به جای باطل و به فضل الهی همواره تاریخ ماندگار می‌ماند.

  وی، ناگوارترین واقعه کربلا را شهادت علی اصغر (ع) کودک شش ماهه امام حسین (ع) عنوان کرد.

  زنبوری از برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی (ع) در صومعه‌سرا همگام با سراسر کشور خبر داد و بیان کرد: این مراسم به صورت همزمان در ۱۲ نقطه صومعه‌سرا برگزار می‌شود.

  وی اضافه کرد: مراسم شیرخوارگان حسینی (ع) صومعه‌سرا در روز جمعه ۱۷ آبان جاری رأس ساعت ۹ صبح برگزار می‌شود.

  مسئول هیئت رزمندگان اسلام صومعه‌سرا با اشاره به مناطق برپا کننده مراسم شیرخوارگان حسینی این شهرستان، یادآور شد: مراسم مذکور در مساجد جامع تولم‌شهر، گوراب زرمیخ، اباتر، پشتیر، طاهر گوراب، نو خاله، شیخ‌محله و ضیابر برگزار می‌شود.

  به گفته وی، مراسم شیرخوارگان در دو مسجد بخش مرکزی از جمله مصلای صومعه‌سرا نیز برگزار می‌شود.

  زنبوری به میزان استقبال مردم صومعه‌سرا در سال‌های گذشته در مراسم مذکور اشاره کرد و گفت: سال گذشته حتی در برخی مناطقی که مراسم شیرخوارگان برای نخستین بار برگزار می‌شد استقبال مردم صومعه‌سرا بی‌نظیر و غیر قابل تصور بود.

  وی ادامه داد: مراسم شیرخوارگان حسینی (ع) صومعه‌سرا حجم بالا و پرشوری از جمعیت ساکن این شهرستان را با وجود تبلیغات کم به طرف خود فرا می‌خواند.

  این مسئول با بیان اینکه در مراسم شیرخوارگان حسینی (ع) شیر و لباس سبز نوزادی برای نوزادان شرکت کننده به یاد شیرخواره ابا عبدالله‌الحسین (ع) توزیع می‌شود، متذکر شد: سخنرانی و مداحی از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

  وی برگزاری مراسم سوگواری سالار شهیدان (ع) به ویژه برپایی مراسم شیرخوارگان حسینی (ع) را علاوه بر توفیق الهی نوعی آرامش معنوی ذکر کرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro