آلن ئیر: اگر 20سال جوانتر بودم حتما گیلکی یاد میگرفتم

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۷ آبان ۹۲ - ۰:۵۰

  کد خبر : 19652

  آلن ئیر: اگر ۲۰سال جوانتر بودم حتما گیلکی یاد میگرفتم

    به گزارش واران نیوز: آلن ائیر سخنگوی فارسی زبان وزارت امور خارجه آمریکا در  آخرین پست صفحه شخصی فیس …

   

  به گزارش واران نیوز: آلن ائیر سخنگوی فارسی زبان وزارت امور خارجه آمریکا در  آخرین پست صفحه شخصی فیس بوکش این گونه نوشت: اگر بیست سال جوانتر بودم سعی میکنم یک کمی گیلکی یاد بگیرم.

  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

  او پس از این پست پست دیگری با این مضمون بر روی صفحه خود گذاشت: در آخرین پست ام اشتباه کردم – نوشتم “اگر بیست سال جوانتر بودم سعی میکنم یک کمی گیلکی یاد بگیرم…” اما بسیاری از شما لطف کردید و مرا تصحیح کردید – بهتر بود اگر میگفتم “اگر بیست سال جوانتر بودم سعی می کردم یک کمی گیلکی یاد بگیرم”

  – اگر صد سال زندگی کنم انشاالله یه روز با نیت پاک و پشتکاری زبان شیرین فارسی اینقدر بلغور نخواهم کرد.

   

  آلن ائیر سخنگوی فارسی‌زبان وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا است. وی نخستین فردی است که به این پست منصوب شده‌است. ایر سابقه «ریاست دفتر ایران در کنسولگری ایالات متحده در دبی» را نیز دارد. ایر با وجود این که هرگز ایران را ندیده‌است، با فرهنگ ایران آشنایی دارد، انگشتر عقیق به دست می‌کند، و خود را یک «ایران‌دوست» می‌نامد. او فارسی را عامیانه، و با تسلط به عبارات و ضرب‌المثل‌های فراوان صحبت می‌کند، اگرچه لهجه غلیظ آمریکایی دارد. او در صحبت‌های خود، حتی از اشعار کلاسیک فارسی و تکیه‌ کلام‌های صمد و دایی‌جان ناپلئون نیز بهره می‌گیرد

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro