2124 نفر عضو کتابخانه های شهرستان صومعه سرا هستند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۸ آبان ۹۲ - ۰:۰۱

  کد خبر : 19665

  ۲۱۲۴ نفر عضو کتابخانه های شهرستان صومعه سرا هستند

    مسئول کتابخانه عمومی شهرستان صومعه سرا گفت:در حال حاظر ۲۱۲۴ نفر در ۵ کتابخانه شهرستان عضو هستند که از …

   

  مسئول کتابخانه عمومی شهرستان صومعه سرا گفت:در حال حاظر ۲۱۲۴ نفر در ۵ کتابخانه شهرستان عضو هستند که از ۴۸هزار و ۶۵۰ جلد کتاب و ۸۸۰ نسخه سی دی و دی وی دی  استفاده می کنند.

  تقی حقیقت در گفتگو با خبرنگار واران نیوز گفت:شهرستان صومعه سرا دارای ۵ کتابخانه می باشد که از این ۵ کتابخانه یکی در شهر صومعه سرا و ۴تای دیگر در تولم شهر,
  گوراب زرمیخ , طاهرگوراب و لیف شاگرد دایر می باشد و از این ۵ کتابخانه ۳ تای آن به اینترنت مجهز می باشند.
  وی همچنین از یک کتابخانه مشارکتی در ضیابر نام برد که با مشارکت دهیاری دایر شده است.

  مسئول کتابخانه عمومی اظهار داشت: در روستای تنیان یک کتابخانه در حال احداث می باشد که تا به الان ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

  تقی حقیقت اذعان داشت: در حال حاظر ۲۱۲۴ نفر در ۵ کتابخانه شهرستان عضو هستند که از ۴۸هزار و ۶۵۰ جلد کتاب و ۸۸۰ نسخه سی دی و دی وی دی  استفاده می کنند.

  وی با بیان اینکه مساحت کل کتابخانه های شهرستان هزار پانصد متر مربع می باشد  بیان کرد: ده نیروی کتابدار در این کتابخانه ها مشغول به فعالیت می باشند.

  مسئول کتابخانه عمومی شهرستان صومعه سرا برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی را, ثبت نام  رایگان از اعضاء در روز دوشنبه در کتابخانه عمومی شهرستان عنوان کرد و افزود:
  ثبت نام رایگان از اعضاء در کتابخانه های روستایی,  از کسانی که به کتابخانه  کتاب اهدا می کنندو از اعضای انجمن کتابخانه ها هستند انجام میگیرد.

  تقی حقیقت از دیگر برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی ,برگزاری نمایشگاه « تازه های کتاب » در تمامی کتابخانه ها در طول هفته, جشن تقدیر از کتابداران و خادمان کتاب با
  همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا بیان کرد.

  وی ضمن بیان اینکه هفته کتاب و کتاب خوانی امسال با شعار« آیینه فرهنگ و فرزانگی » می باشد تصریح کرد: همانطور که آیینه اشیاء را در خود منعکس می کند , کتاب هم
  مانند آیینه  معلومات را به ما منعکس می کند .

  در ادامه  توصیه  مسئول کتابخانه عمومی به جوانان مطالعه کتاب بود و بیان کرد: همانطور که کتاب رفیق تنهایی همه معرفی شده است این موضوع را جدی بگیرند و به طرف
  مطالعه روی آورند که سعادت بشری در مطالعه می باشد.

  در پایان تقی حقیقت اظهار کرد: از مسئولین خصوصا شهردار  شهرستان که بودجه اصلی کتابخانه از شهرداری تامین می شود  خواستار توجه بیشتر به کتابخانه شد.

  هفته کتاب و کتابخوانی از ۲۴ آبان الی ۲ آذر می باشد

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro