کاهش 30 درصدی تولید برنج در صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۳ مهر ۹۱ - ۱:۳۵

  کد خبر : 1969

  کاهش ۳۰ درصدی تولید برنج در صومعه سرا

  نماینده مردم صومعه سرا در مجلس ضمن ابراز نگرانی از کاهش تولید برنج به ویژه در صومعه‌سرا، اعلام کرد: خرید …

  نماینده مردم صومعه سرا در مجلس ضمن ابراز نگرانی از کاهش تولید برنج به ویژه در صومعه‌سرا، اعلام کرد: خرید و فروش برنج‌های بی‌کیفیت خارجی بازار برنج داخل را از رونق انداخته است.

  حمید رضا خصوصی ثانی، با یادآوری این‌که گیلان یکی از قطب های کشاورزی کشور است، اعلام کرد: مشکلات تولید چای و برنج روز به روز بیشتر می‌شود.

  نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اعلام کاهش تولید برنج در منطقه صومعه‌سرا گفت: امسال بیش از ۳۰ درصد محصول شالیزارهای صومعه‌سرا کم شده و در برخی موارد نیز شاهد افت کیفیت محصول هستیم.    

  وی در ادامه به اهمیت خرید تضمینی محصولات کشاورزی اشاره کرد و یادآور شد: مدتی است که کشاورزان منطقه به دلیل خریداری نشدن به موقع تضمینی محصولاتشان دچار ضرر مالی شده‌‌اند.

  پاپی‌زاده اذعان کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید امسال به موقع کود و سم مورد نیاز کشاورزان را تهیه کرده و دراختیار آنها قرار دهد.

  نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برنجکاران و کشاورزان صومعه‌سرا در هنگام برداشت محصول شاهد واردات عظیم برنج‌های خارجی هستند.

   عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم با مطرح کردن واردات برنج های نامرغوب خارجی از متضرر شدن کشاورزان صومعه سرا و بی‌رغبتی آنها به تولید اظهار نگرانی کرد و ادامه داد: تذکرات لازم را به رئیس جمهور و وزرای مربوطه را داده‌ایم اما تاکنون اقدام اساسی اجرایی نشده است.

  خصوصی ثانی بیان کرد: هر از چند گاهی دولت اعلام می‌کند واردات برنج ممنوع است اما این امر تنها مسکن موقتی به شمار می رود چراکه پس از مدتی دوباره واردات این محصولات از سر آغاز می‌شود.
   

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم تصریح کرد: کشاورزان در زمینه دریافت تسهیلات بسیار ضعیف هستند و نیاز به حمایت بانک‌ها دارند.

  نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با اشاره به این‌که بیشتر کشاورزان صومعه‌سرا به کشت برنج مشغول هستند، از برنج شمال به عنوان مرغوب‌ترین برنج دنیا یاد کرد و گفت: متأسفانه بی‌کیفیت‌ترین و بنجول‌ترین برنج‌ها وارد بازار داخلی کشورمان شده و  خرید و فروش می‌شوند در حالی که برنج با کیفیت داخلی بدون مشتری می‌ماند.

  منبع: خانه ملت

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro