مشکل قطع آب روستاهای سیل‌زده گیلان برطرف شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۳ آذر ۹۲ - ۰:۴۵

  کد خبر : 19850

  مشکل قطع آب روستاهای سیل‌زده گیلان برطرف شد

    مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: مشکل قطع و افت فشار آب شرب تمام روستاهای سیل‌زده گیلان …

   

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: مشکل قطع و افت فشار آب شرب تمام روستاهای سیل‌زده گیلان برطرف شد.


   

  واران نیوز به نقل از فارس: محمدعلی فرامینی ظهر امروز در جلسه آبفار استان وضعیت آب شرب روستاهای سیل‌زده گیلان را مورد بررسی قرار داد.

  وی اظهار کرد: از روز سه‌شنبه تمام نیروهای فنی و کارشناسی و تجهیزات این شرکت برای برطرف شدن مشکل قطعی و افت فشار آب شرب روستاهای حادثه دیده سیل به‌کار گرفته شدند.

  مدیر عامل آبفار گیلان با بیان اینکه تاسیسات آبرسانی روستایی در شهرستان‌های رشت، صومعه‌سرا، فومن، شفت، رودبار و سیاهکل بیشترین میزان خسارت را در سیل چندروز اخیر دیده اند، افزود:‌در چهار روز اخیر شاهد بارش های شدید باران، رانش زمین و وقوع سیل در سطح شهرستان‌های استان بودیم.

  وی ادامه داد: از روز سه‌شنبه تا امروز، ۲۵ هزار بسته آب شرب یک لیتری در بین ۱۴ روستای رشت، صومعه‌سرا و فومن توزیع شده تا نیاز شرب روستاییان عزیز تامین شود.

  به گفته فرامینی، در برخی از نقاط روستایی نیز به دلیل نوسانات برقی، فعالیت تاسیسات آبرسانی نیز به طور مقطعی دچار متوقف شده بود که دوباره با وارد شدن برق به شبکه، آب شرب روستاییان برقرار شد.

  وی با اشاره به اینکه هفت دستگاه تانکر حامل آب شرب سالم و بهداشتی در مناطق حادثه دیده شهرستان‌های مذکور حضور یافتند، خاطرنشان کرد: از طریق آبرسانی سیار، آب آشامیدنی این تعداد روستا که دچار قطعی یا افت فشار بودند، تامین شدند.

  این مسئول یادآور شد: در چهار روز گذشته بالغ بر ۵۰ فقره از شکستگی‌های ایجاد شده در شبکه‌های آبرسانی روستایی گیلان ترمیم شد.

  وی با تصریح بر اینکه آب شرب تمام روستاهای آسیب‌دیده برقرار شده است، خاطرنشان کرد: مشکل آب شرب تمام روستاهای حادثه دیده برطرف و تاسیسات و شبکه آب شرب آنها برقرار شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro