امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دینی می باشد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۷ آذر ۹۲ - ۲۱:۱۱

  کد خبر : 19987

  امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دینی می باشد

  مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سپاه شهرستان صومعه سرا گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر از واجبات …

  مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سپاه شهرستان صومعه سرا گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر از واجبات دینی است و اهمیتش از نماز بیشتر می باشد.

  حجت الاسلام ابوعلی اسماعیلی در نشست نهضت روشنگری با موضوع امر به معروف و نهی از منکر بعد ظهر چهارشنبه در مسجد جامع صومعه سرا اظهار کرد: چنانچه فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترویج شود مصونیت‌بخش دین از فساد و فحشا خواهد بود.

  وی اذعان کرد: در صورتی که انسان‌ها به دین یک نگاه عمقی و مؤمنانه می‌داشتند به‌طور قطع زندگی‌هایی که الان مشاهده می‌شود به‌گونه‌ای دیگر بود و سبک زندگی متفاوت‌تری داشت.

  مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سپاه با اشاره به حدیث امیرالمؤمنین علی علیه السلام که می‌فرماید: یکی از بزرگترین مسائل آسیب رسیدن به دین است، خاطرنشان کرد: اگر مشاهده شد به دین آسیب می‌رسد، بزرگترین مصیبت‌ها بر انسان‌ها وارد می‌شود.

  حجت الاسلام اسماعیلی با بیان این مطلب تصریح کرد: اگر خوبان جامعه از امر به معروف و نهی از منکر غفلت کنند بدون شک قهر خدا دامن آنها را خواهد گرفت همانگونه که سنت خداوند در اقوام گذشته چنین بوده است .

  وی با تأکید بر لزوم ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، تصریح کرد: همه انسان ها باید در انجام دادن امر به معروف و نهی از منکر کوشا باشند.

  مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سپاه با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مراتبی دارد , اظهار کرد: اولین مرحله از امر به معروف و نهی از منکر مرحله قلبی و مرحله دیگر لسانی است که بر همه ما انسان ها واجب می باشد.

  حجت الاسلام اسماعیلی مرحله کفایی را سومین مرحله عنوان کرد و افزود: مرحله کفایی فقط مختص دولت اسلامی می باشد.

  در ادامه این مراسم وی به سوالات و شبهات  بسیجیان پاسخ داد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro