امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Saturday, 3 June , 2023
امروز : شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۴۰۲ - 15 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 200
  پرینتخانه » اخبار روز ایران و جهان تاریخ انتشار : 22 ژوئن 2012 - 12:13 |

ناکارآمدی قدرتمندان فاسد برای جهانیان ثابت شده است

ریودوژانیرو – رییس جمهوری اسلامی ایران گفت : تبعیض آمیز بودن و ناکارآمدی نظام حاکم بر جهان که توسط قدرتمندان فاسد مطرح شده ، برای جهانیان ثابت شده است … به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا ، دکتر ‘ محمود احمدی نژاد’ عصر پنجشنبه بوقت محلی در نشستی خبری با حضور دهها خبرنگار و تصویر بردار […]

ریودوژانیرو – رییس جمهوری اسلامی ایران گفت : تبعیض آمیز بودن و ناکارآمدی نظام حاکم بر جهان که توسط قدرتمندان فاسد مطرح شده ، برای جهانیان ثابت شده است …

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا ، دکتر ‘ محمود احمدی نژاد’ عصر پنجشنبه بوقت محلی در نشستی خبری با حضور دهها خبرنگار و تصویر بردار ایرانی و رسانه های خارجی افزود : این قدرتمندان فاسد که عده ای قلیل هستند ، شیوه ای را درجهان حاکم کرده اند که علیه ملتها و به نفع خودشان است .

وی افزود : آنها دائما در حال تحقیر ملتها هستند ، جامعه بشری را به طبقات مختلف تقسیم کرده اند ، خودشان را معیار حق می شناسند و به خود حق می دهند که هرکاری علیه ملتها انجام دهند .

احمدی نژاد خاطر نشان کرد : این قدرتهای فاسد به خود حق می دهند که بمب اتم و سلاح های شیمیایی بسازند و علیه ملتها استفاده کنند .

رییس جمهور با بیان این که وجه مشترک همه ما، انسان بودن است و انسان مهمترین موجود عالم هستی است ، اظهارداشت: خداوند انسانها را خلق نکرده که در کینه ورزی و دشمنی و یا فقر، تبعیض و عقب ماندگی با همدیگر زندگی کنند ، بلکه خداوند خواستار آن است که همه انسانها در رفاه، عزت و همدلی زندگی کنند.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: همه پیامبران الهی آمده اند تا به انسانها در رسیدن به سعادت کمک کنند ، تک تک انسانها مهم هستند و حق دارند از زندگی سعادتمند بهره مند شوند اما باوجود تلاش صالحان و انسانهای عدالتخواه، همواره عده ای قلیل بوده اند که مانع از سعادت انسان شده اند.

وی افزود: امروز عده قلیلی که با فریبکاری بر مراکز قدرت و ثروت جهان حاکم شده اند، سعی دارند با جدا کردن ملتها از یکدیگر و ایجاد رقابت و کینه ورزی در بین آنها، سلطه خودشان را بر آنها تحمیل کنند.

رییس جمهوری اسلامی گفت: اگر نگاهی به تاریخ و وضع کنونی جهان بیندازیم، مشاهده می کنیم که در همین آمریکای لاتین چه جنایتهایی علیه مردم روا داشته و چه دوره طولانی دیکتاتوری های خشن بر ملتهای منطقه تحمیل شده و حقوق ملتهای آن را نیز تضییع کردند و شخصیت و آزادی ملتها را در هم شکستند.

احمدی نژاد ادامه داد: چه آزادیخواهان و عدالت طلبانی که سالهای مدیدی از عمر خود را در زندانها سپری کردند و بسیاری از آنها که ناپدید و کشته شدند و ثروت ملتهای آمریکای لاتین غارت شد، در حالی که بخش وسیعی از مردم در فقر زندگی می کنند.

**سه میلیارد نفر از جمعیت جهان فقیر هستند

رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان این که امروز بیش از سه میلیارد نفر از هفت میلیارد نفر جمعیت جهان فقیر هستند ، اظهارداشت: این بدان معنی است که این عده نمی توانند نیازهای یک زندگی معمولی را تامین کنند و هزاران هزار آرزو همانند غنچه ناشکفته پرپر می شوند.

احمدی نژاد با تاکید بر این که امروز فضای تهدید و ناامنی در جهان همه ملتها را به ستوه آورده است تصریح کرد: همه اینها به سبب حضور عده ای قلیل، قدرتمندان فاسدی است که بر مراکز قدرت و ثروت جهان سیطره پیدا کرده اند.

**سعادت بشری در گرو اجرای عدالت است

وی با بیان این که سعادت جامعه بشری در گرو اجرا و تحقق عدالت و مهربانی است گفت: به طور طبیعی ملتها با هم مشکلی ندارند و همه به دنبال عدالت و مهربانی هستند.

رییس جمهور با یادآوری این که زندگی سعادتمند در سایه عدالت و مهربانی محقق خواهد شد افزود: تحقق این موضوع نیازمند تلاش و مشارکت همگانی یعنی همه ملتها و انسانها و همکاری آنها در ساختن آینده و مدیریت آینده است.

** جهان به سرعت در حال تغییر است

احمدی نژاد ادامه داد: خوشبختانه شرایط جهان به سرعت در حال تغییر است و نظام ناکارآمد حاکم بر جهان در همه زمینه ها از جمله برپایی صلح و امنیت، حل مشکلات اقتصادی و حل مسایل اجتماعی با شکست مواجه شده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز روشن است که ما نیازمند نظم جدیدی هستیم که متکی بر محبت و عدالت باشد و همه ملتها و انسانها در آن محترم شمرده شوند و به جای این که فقط عده قلیل سرمایه سالار را مورد توجه قرار دهد، هفت میلیارد انسان در کل کره زمین را مورد توجه قرار دهد.

رییس جمهور اظهارداشت: این نظم خواهد آمد و همه ما می توانیم کمک کنیم تا این نظم زودتر مستقر شود و همه انسانها احساس سعادت و زیبایی کنند.

احمدی نژاد افزود: این مسوولیت مشترک و حق مشترک ما است و مطمئن هستم که چنین روزی خواهد رسید.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.