کد خبر : 20164
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۵

تعداد تصادفات درون شهری نسبت به سال گذشته کاهش یافته است

تعداد تصادفات درون شهری نسبت به سال گذشته کاهش یافته است

رییس پلیس راهور شهرستان صومعه سرا گفت: تعداد تصادفات منجر به مرگ در حوزه ی درون شهری شهرستان صومعه سرا نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. سروان حمیدرضا غلامی در گفتگو با خبرنگار واران نیوز با بیان اینکه در شش ماهه سال جاری هیچ گونه تصادف منجر به فوت در صومعه سرا نداشته اند

رییس پلیس راهور شهرستان صومعه سرا گفت: تعداد تصادفات منجر به مرگ در حوزه ی درون شهری شهرستان صومعه سرا نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.


سروان حمیدرضا غلامی در گفتگو با خبرنگار واران نیوز با بیان اینکه در شش ماهه سال جاری هیچ گونه تصادف منجر به فوت در صومعه سرا نداشته اند , اظهار کرد: در اوایل آبان ماه  ۳ فقره تصادف منجر به مرگ در شهرستان داشته اند.
وی تصریح کرد: یک فقره تصادف مرتبط با بخش تولم شهر و دو فقره دیگر مربوط به راکبین موتور سوار در داخل شهر صومعه سرا به دلیل سرعت زیاد بوده است.
رییس پلیس راهور اذعان داشت: تصادفات منجر به فوت را سعی کرده اند با اصلاحات هندسی که در حال انجام می باشد کاهش دهند که در سال جاری تعداد تصادفات فوتی نسبت به سال گذشته خیلی کاهش یافته است.
سروان غلامی بابیان این مطلب افزود: در چند نقطه حادثه خیز هنوز طرح اصلاحات هندسی اجرا نشده است پ هماهنگی هایی با شهرداری انجام شده و تا چند وقت آینده مسیرهای دیگر اصلاح خواهند شد و امیدوار هستند که در حوزه ی شهری شاهد تصادف نباشند.
وی   اشاره کرد: علت تصادفات در مسیر صومعه سرا به ضیابر و بالعکس نداشتن جدا کننده می باشد و چون رانندگان از سمت ضیابر به صومعه سرا در حال حرکت هستند وقتی که به بریده ها می رسند در آن قسمت جداکننده وجود ندارد و مسیری که خودروها می آیند مسیر خطرناکی می باشد و از آن طرف از صومعه سرا به ضیابر که بعد از پل  در سرازیری قرار می گیرند و سرعتشان بسیار بالا است و نمی توانند خوردرو را کنترل کنند و برای اینکه به خودروی جلویی برخورد نکنند وارد لاین سبقت می شوند و حوادث را به وجود می آورند.
رییس پلیس راهور با بیان این مطلب گفت: همکارانشان اکثر دوربین کنترل سرعت را در همان نقطه انجام می دهند اما با توجه به اینکه جدا کننده ندارد و عرض خیابان کم است یقینا تصادفاتی به وجود می آید.
سروان غلامی در ادامه  با بیان اینکه  علت دیگری که در مسیر ضیابر تصادفات زیادی رخ می دهد نداشتن روشنایی , عدم وجود جدا کننده  و نداشتن محصور کننده ای که پل را از خیابان جدا کند می باشد, تصریح کرد: با توجه به خطراتی که در آنجا به وجود می آید اینها انجام نشده و این بر میگردد به مسئولین اداره راه که باید در این زمینه تدبیری بیاندیشند که این مسیر را هم مجهز به روشنایی کنند و جدا کننده نصب نمایند.
وی علت عمده تصادفات را عدم توجه به جلو و سبقت و سرعت زیاد عنوان کرد و افزود: از همشهریان درخواست دارد با توجه به شرایط بارندگی که در استان وجود دارد و لغزندگی معابر با سرعت مطمئن حرکت کنند و از سبقت های بی مورد خودداری کرده و در زمانی که بارش باران شدید است و دید کافی ندارند از احتیاط بیشتری استفاده کنند.
رییس پلیس راهور اظهار داشت:از مسئولین درخواست دارد تا در زمینه اصلاحات هندسی معابر که همکاران پلیس راه درون شهر و برون شهر به آنها می دهند در کوتاهترین زمان معابر را اصلاح کنند که با اصلاح هندسی این معابر یقینا از تصادفات کاسته می شود.
سروان حمید رضا غلامی  هدف پلیس راهور را ایجاد آسایش و آرامش برای رانندگان عنوان کرد و افزود: همشهریان باید دست پلیس را بگیرند تا آنها هم بتوانند برای آرامش آنها تلاش کنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار