امسال 123هزار تن کالا از صومعه سرا به سایر نقاط کشور جابه جا شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۳ آذر ۹۲ - ۱۹:۴۳

  کد خبر : 20324

  امسال ۱۲۳هزار تن کالا از صومعه سرا به سایر نقاط کشور جابه جا شد

  به گزارش واران نیوز به نقل از مهر: سید مرتضی عظیمی در آستانه  روز حمل و نقل در گفتگو با …

  به گزارش واران نیوز به نقل از مهر: سید مرتضی عظیمی در آستانه  روز حمل و نقل در گفتگو با خبرنگار ما افزود:  صومعه سرا دارای  پنج شرکت حمل و نقل مسافر و سه شرکت حمل و نقل کالا است.


  وی اظهارداشت: در بخش کالا و مسافر  ۵۰۰ راننده و همچنین بیش از ۲۵۰ دستگاه وسایط نقلیه پلاک عمومی فعالیت دارند.

  رئیس حمل و نقل  صومعه سرا  گفت:  در هشت ماهه سال گذشته با  ۱۲هزار و ۶۲۶ کامیون ۱۳۵ هزار و ۶۳۷ هزار تن کالا  از این شهرستان به سایر نقاط کشور جابه جا شده است.

  وی همچنین افزود:  در هشت ماهه امسال نیز با ۱۲هزار و ۴۲۰ دستگاه کامیون ۱۲۳هزار و ۲۱۵ هزار تن کالا  از صومعه سرا جابه جا شد.

  عظیمی مسافران جابه جا شده از شهرستان به سایر نقاط کشور را در هشت ماهه سال گذشته با هزار و ۴۸۷ دستگاه ۲۸ هزار و ۹۷۵ مسافر و در هشت ماهه  امسال با هزار و ۵۰۴ دستگاه ۳۱ هزار و دو مسافر عنوان کرد.

  وی اظهار داشت: هر راننده در بخش مسافر ۴۵ ساعت و در بخش کالا ۴۶ ساعت باید آموزش ببیند تا موفق به دریافت کارت هوشمند شود.

  رئیس حمل و نقل صومعه سرا  افزود: تاکنون  ۱۳ دوره آموزش برای رانندگان در انجمن صنفی بخش کالا  در این شهرستان برگزار شده است که تا کنون ۵۲۰ نفر این دوره های آموزشی را طی و موفق به دریافت کارت هوشمند شدند.

  وی  ادامه داد: تمدید کارت هوشمند و صدور کارت ناوگان نیز در انجمن صنفی رانندگان صورت می گیرد.

  عظیمی اذعان داشت: از سال ۸۳ تاکنون شش هزار و ۵۰۵ دانش آموز در مقطع ابتدایی و راهنمایی در شهرستان صومعه سرا زیر پوشش طرح ایمن سازی مدارس قرار گرفته اند.

  وی گفت:  در راستای  این طرح کیف ایمنی، جزوات آموزشی ایمنی، بازو بند ایمنی و وسائل ترافیکی به این دانش آموزان اهدا می شود.

  رئیس حمل و نقل صومعه سرا به اجرای طرح ارتقای ایمنی عابران پیاده و موتور سواران در این شهرستان اشاره کرد و افزود: موتورسیکلت سهم قابل توجهی در جابه جای افراد به ویژه در مناطق روستاها و مسیرها صعب العبور منطقه دارد.

  وی اذعان داشت: اداره حمل و نقل صومعه سرا با هدف کاهش تلفات و جراحات ناشی از تصادفات طرح ارتقای ایمنی عابران و موتورسواران را طی سال گذشته در ۱۳ روستا این شهرستان به مرحله اجرا در آورد.

  عظیمی ادامه داد:  در شش ماهه نخست سال جاری نیز با توجه به اینکه ۲۵ روستا برای اجرای طرح مزبور پیش بینی شده بود ولی به دلیل استقبال روستائیان  این طرح در  بیش از ۳۰ روستا اجراشد.

  وی تصریح کرد: بیش از ۶۰۰  عدد کلاه ایمنی و  همچنین انواع وسایل آموزشی در راستای ارتقای فرهنگ ترافیکی میان مردم  در مناطق روستایی توزیع شد.

  رئیس  حمل و نقل صومعه سرا برنامه های هفته حمل و نقل را  دیدار با امام جمعه و فرماندار، گلباران مزار شهدا و تجلیل از رانندگان برتر شهرستان عنوان کرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro