تخصیص اعتبار برای احیای تالاب انزلی- صومعه سرا سرمایه‌گذاری برای آینده است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۴ آذر ۹۲ - ۲۲:۴۷

  کد خبر : 20336

  تخصیص اعتبار برای احیای تالاب انزلی- صومعه سرا سرمایه‌گذاری برای آینده است

  استاندار گیلان با تأکید بر این مسئله که وقت و اعتبار گذاشتن برای تالاب انزلی نه تنها هزینه نیست بلکه …

  استاندار گیلان با تأکید بر این مسئله که وقت و اعتبار گذاشتن برای تالاب انزلی نه تنها هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری برای آینده مردم گیلان است، گفت: احیای تالاب باید به عنوان یک بحث فراگیر ملی در وجود فردی و اجتماعی ما نهادینه شود.


  واران نیوز به نقل از تسنیم: محمدعلی نجفی ظهر امروز در حاشیه امضای تفاهم‌نامه سند همکاری فاز دوم پروژه اکولوژیک تالاب انزلی در سالن شهید انصاری استانداری گیلان در این شهر، اظهار کرد: همه موظف هستیم تا در زندگی اجتماعی و فردی در حفظ محیطزیست بکوشیم و این امر امروز به عنوان یک نیاز اقتصادی انسانی است.

  وی افزود: اگر همه مردم، دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌های مردم نهاد و بخش‌خصوصی در احیای تالاب انزلی همکار و همیار ما نباشند توسعه پایدار اتفاق نمی‌افتد و عقب‌تر خواهیم رفت.

  استاندار گیلان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید نگاه ویژه به بحث محیطزیست دارد، گفت: نگاه عالی دولت در نیویورک و دیدار با نخست‌وزیر ژاپن نشان از اهمیت این مسئله دارد.

  نجفی با اشاره به اینکه تالاب انزلی را فرصت و ثروتی برای گیلان، ایران و دنیا می‌دانیم، گفت: از این فرصت باید مردم گیلان بهره‌مند شوند و هرگونه سرمایه‌گذاری در آن با اهمیت است.

  وی مشکلات آبگرفتگی و سیل را در برخی از شهرهای استان مربوط به تالاب انزلی دانست و تصریح کرد: مشکل آبگرفتکی در رشت، پیربازار و سیل در صومعه‌سرا و فومن در این چند وقت اخیر مشاهده شده که به دلیل مشکلات و رویدادهایی است که در محیط‌زیست گیلان رخ داده که باید برای برطرف کردن این معضلات به کمک تالاب رفت.

  استاندار گیلان خاطرنشان کرد: با تشکیل کارگروه ملی و استانی در امر احیای تالاب انزلی و با اهتمام ویژه همه مدیران ذی‌ربط و کارشناسان، احیای تالاب باید به عنوان یک بحث فراگیر ملی در وجود فردی و اجتماعی ما نهادینه شود و همه جا حافظ منابع ملی و استانی باشیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro