آب آشامیدنی صومعه سرا فاقد آلودگی میکروبی است/ اجرای 75 درصدی طرح آبرسانی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۳۰ آذر ۹۲ - ۲۲:۵۴

  کد خبر : 20404

  آب آشامیدنی صومعه سرا فاقد آلودگی میکروبی است/ اجرای ۷۵ درصدی طرح آبرسانی

  فرماندار صومعه سرا گفت: در حال حاضر آب آشامیدنی این شهرستان از چاه‌هایی استحصال می‌شود که به دلیل بالا بودن …

  فرماندار صومعه سرا گفت: در حال حاضر آب آشامیدنی این شهرستان از چاه‌هایی استحصال می‌شود که به دلیل بالا بودن آهن و منگنز موجود در آن کدر به نظر می ‌آید اما این آب دارای آلودگی میکروبی نیست‌.


  فرماندار صومعه سرا اظهار کرد: آلودگی آب آشامیدنی در صومعه سرا به دلیل وجود املاح فیزیکی بوده و در این زمینه اقدام‌هایی در حال انجام است.

  وی همچنین اظهارداشت: اجرای طرح آبرسانی به غرب گیلان به عنوان راهکار اساسی برای رفع این مشکل است.

  فرماندار صومعه سرا گفت: بحث آب آشامیدنی صومعه سرا، تولم شهر و گوراب زرمیخ برای مسئولان همواره یک دغدغه است ضمن اینکه بخشی از روستاهایی که در مسیر خط انتقال آب قرار دارند باید از این آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شوند.

  وی افزود: به یقین موضوع تملک زمین برای اجرای این طرح در اسرع وقت پیگیری خواهد شد تا هرچه سریعتر مشکلات مورد نظر رفع شود و تاکنون ۷۵ در صد این طرح  پیشرفت داشته است.

  حسینعلی زاده اظهارداشت: تنها پروژه‌ ای که با توجه به محدودیت منابع مالی که در سال گذشته وجود داشت با تعطیلی روبرو نشد و با سرعت هرچه تمام ‌تر ادامه پیدا کرد  طرح تامین آب آشامیدنی صومعه سرا بوده است.

  وی اذعان داشت:  سال گذشته نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ۱۰ میلیارد تومان اعتبار را از محل فروش اوراق مشارکت دریافت کرد و هم ‌اکنون این اعتبار در حال تزریق است.

  فرماندار صومعه سرا اظهار امیدواری کرد: با همکاری همه‌ جانبه آب و فاضلاب شهری استان تا دهه فجر سال جاری بخش بزرگی از شهر صومعه سرا، تولم شهر و گوراب زرمیخ از آب آشامیدنی گوارا بهره ‌مند شوند.

  وی تصریح کرد: برخلاف بسیاری از شهرهای کشور سطح آب زیرزمینی در این منطقه بسیار بالاست  و از طرف دیگر این شهر در بستر مردابی قرار دارد.

  حسینعلی زاده در ادامه یادآورشد:  در مورد دفع بهداشتی فاضلاب ‌های شهری مشکلاتی در صومعه سرا وجود دارد زیرا از طریق چاه ‌های جذبی نمی ‌توان فاضلاب را دفع کرد و باید از طریق تصفیه خانه، فاضلاب‌ های این شهر تصفیه شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro