مسئولین کشوری باید فرهنگ محکمتری نسبت به مساله حجاب اجرا کنند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۳ دی ۹۲ - ۱۶:۲۴

  کد خبر : 20593

  مسئولین کشوری باید فرهنگ محکمتری نسبت به مساله حجاب اجرا کنند

  امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه مسوولان کشوری باید از صدا و سیما و مطبوعات مساله حجاب را آغاز …

  امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه مسوولان کشوری باید از صدا و سیما و مطبوعات مساله حجاب را آغاز کنند، گفت: مسوولان باید فرهنگ محکمتری نسبت به مساله حجاب مطرح و اجرا کنند.


  به گزارش واران نیوز، حجت الاسلام اسماعیل صدیقی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر که در مصلای نماز جمعه این شهرستان برگزار شد، ضمن سفارش خویش و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی ، به ۱۷ دی ۱۳۱۴ و واقعه کشف حجاب آن توسط رضاخان اشاره و اظهارکرد: واقعه کشف حجاب یکی از توطئه‌های استعماری دشمنان از قبیل آمریکا و انگلیس بود که به دست نشانده خود، رضاخان در ایران دیکته کردند. وی افزود: توطئه استعماری کشف حجاب از زنان و دختران ایرنی مقدمه ای برای ورود فرهنگ غرب به ایران بود که مردم در آن زمان با آگاهی در مقابل این توطئه ایستادگی کردند.
  خطیب نماز جمعه تصریح کرد: در سال ۱۳۱۴ مردم در مقابل کشف حجاب مقاومت کردند ولی بعد از مدتی شاهد این می باشیم که  عده‌ای از افراد به راحتی خودشان حجاب را کنار گذاشتند که جای تاسف است.
  حجت الاسلام اسماعیل صدیقی خاطر نشان کرد: متاسفانه اگر کشف حجاب در سال ۱۳۱۴ با مقاومت مردم روبه‌رو شد ولی امروز در برخی موارد و محافل  بدحجابی تبدیل به ارزش شده است که یک آفت و سم برای جامعه اسلامی است.
  وی اظهارکرد: مسوولان کشوری در موضوع مقابله با بدحجابی در کشور مسوولیت دارند که در این خصوص بیشتر تلاش و کوشش کنند و دقت لازم را داشته باشند.
  خطیب جمعه صومعه سرا به حجاب  بعضی از خبرنگاران و مجریان تلویزیون اشاره کرد و افزود: صدا وسیما باید جلوی این افراد را بگیرد زیرا این‌ها آفت‌هایی است که جامعه اسلامی را تهدید می‌کند و فرهنگ غربی را خواسته یا ناخواسته به جامعه منتقل می‌کند.
  حجت الاسلام صدیقی با گرامیداشت ۱۹ دی سالروز قیام خونین مردم قم در سال ۱۳۵۶ که در اعتراض به مقاله ساواک بر علیه امام خمینی (ره) اتفاق افتاد، گفت:  اثبات توخالی بودن شعار فضای باز سیاسی از نتایج و پیامدهای قیام نوزدهم دی بود، ضمن آنکه ثابت شد که شاه از حرکت مذهبی ـ سیاسی به رهبری روحانیت و در راس آن‌ها، حضرت امام، بیش از هر حرکت سیاسی دیگر وحشت دارد و در نتیجه نهضت در مسیر صحیح خود قرار گرفت؛ به نحوی که ترفندهای بعدی رژیم نیز بی ثمر افتاد.
  وی تصریح کرد: به مناسبت ۱۹دی مقام معظم رهبری هر ساله عده ای را از قم به حضور می پذیرند و داستان ۱۹ دی را یکبار دیگر بازگو می کنند تا این قیام برای همیشه زنده بماند.
  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro