وقف یک صدقه ماندگار و جاری است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۳ دی ۹۲ - ۱۵:۲۵

  کد خبر : 20595

  وقف یک صدقه ماندگار و جاری است

  واران نیوز: رییس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه سرا با بیان اینکه وقف یک صدقه ماندگار و جاری است، …

  واران نیوز: رییس اداره اوقاف و امور خیریه صومعه سرا با بیان اینکه وقف یک صدقه ماندگار و جاری است، گفت: مطرح کردن وقف دفاع از حق مردم و پرداختن به استیفای حق وقف پرداختن به منافع عمومی جامعه است.


   

  به گزارش واران نیوز، عزیز خادم شریف در مصلای این شهرستان قبل از خطبه این هفته نمازجمعه اظهار کرد: فرهنگ وقف سنت حسنه به جای مانده از پیامبر گرامی اسلام است  و موقوفات در صدر اسلام جایگاه ویژه ای داشت و اولین واقفان ائمه اطهار(ع) بودند.
  وی افزود: در قرآن به آیات بسیاری درباره وقف اشاره شده که ازآن به عنوان باقیات الصالحات و خیرات نام برده شده است.
  رییس اداره اوقاف و خیریه تصریح کرد:مهمترین کارهای  اوقاف و امور خیریه در زمینه ساخت، حفظ و توسعه مساجد، توسعه بقاع متبرکه و تبدیل آنها به قطب فرهنگی، حفظ موقوفات و انجام فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در سطح امامزاده‌ها و بقاع متبرکه است.
  عزیز خادم شریف بابیان اینکه رویکرد جدید سازمان اوقاف ، رویکرد فرهنگی و قرآنی می باشد تصریح کرد: امسال ۵۰ مربی قرآنی با اوقاف شهرستان همکاری می کنند .
  وی، بزرگ ترین کار اوقاف را آموزش قرآن بیان کرد و گفت: اکنون بزرگترین مسابقات قرآن در اوقاف برگزار می شود.
  رییس اداره اوقاف اظهار کرد: در برنامه سالانه ۳۶ کانون فرهنگی باید در سطح بقاع متبرکه تشکیل می دادند که ازین تعداد تا به الان ۱۷ حکم صادر شده است و کانون ها شروع به کار کرده اند و مابقی هم تا پایان امسال  تشکیل می شود.
  خادم شریف  افزود: در طول سال ۹۲ برنامه های ابلاغیه سازمان اوقاف را داشته اند که در اول بهار با طرح آرامش بهاری برنامه های این اداره را  آغاز کرده اند.
  وی  اجرای طرح نشاط معنوی در تابستان برای دانش آموزان و خانواده ها، برگزاری سوگواره یاس نبوی در ایام شهادت حضرت زهرا (س)، ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان، اجرای برنامه بصیرت عاشورایی در ایام ماه محرم و صفررا از دیگر برنامه های فرهنگی این اداره بیان کرد
  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro