مصاحبه اختصاصی واران نیوز با کاراته کار جوان صومعه سرایی "فاطمه صحرا نورد"

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۴ دی ۹۲ - ۲۱:۳۳

  کد خبر : 20600

  مصاحبه اختصاصی واران نیوز با کاراته کار جوان صومعه سرایی “فاطمه صحرا نورد”

  واران نیوز: خانم فاطمه صحرا نورد متولد سال ۷۰  و یکی از بانوان کاراته کار شهرستان صومعه سرا است که …

  واران نیوز: خانم فاطمه صحرا نورد متولد سال ۷۰  و یکی از بانوان کاراته کار شهرستان صومعه سرا است که دارای مقام های استانی،کشوری و بین المللی میباشد در زیر متن مصاحبه خانم صحرانورد با خبر نگار واران نیوز را مشاهده میکنید:


  واران نیوز – از چند سالگی فعالیت ورزشی را شروع کردید؟
  از ۶ سالگی ورزش تکواندو را با برادرم آغاز کردم و این ورزش را تا کمربند آبی ادامه دادم، چون در آن زمان برای بانوان کلاس تکواندو و کاراته تشکیل نشده بود من تمرین هایم را با آقایان انجام میدادم.
  تا اینکه در سن ۷ سالگی کلاس کاراته برای بانوان در صومعه سرا باز شد و من به اتفاق مادرم در این کلاس ثبت نام کردیم و این رشته را ادامه دادم.
  واران نیوز: برادر و مادرتان هم ورزشکار هستند؟
  برادرم هنوز هم تکواندو کار میکند و چند سال پیاپی هم قهرمان و نایب قهرمان استان میشود. متاسفانه مادرم نتوانست با من کاراته را ادامه دهد و به دلیل مصدوم شدن ورزش کاراته را کنار گذاشت
  واران نیوز- افراد زیادی وارد فعالیتهای ورزشی می شوند اما تعداد محدودی موفق به ادامه فعالیت می شوند.چه شد که شما موفق به ادامه ورزش شدید ؟ و چه کسانی مشوق شما بودند؟
  اول از همه مادرم مشوقم بود واقعا کاراته را دوست داشت و به من کمک می کرد و بد از مادر، برادرم بود که اکثر مسابقات با من می آمد و مشکلاتم را به من می گفت یعنی همیشه کمکم می کرد پدرم هم همیشه همراهیم می کرد و در کل خانواده ام خیلی تاثیر گذار بوده اند و بعد از خانواده ام  مربی من  با استعدادیابی که کرد خیلی باعث شد تا من بتوانم در مسیر درستی حرکت کنم .
  واران نیوز- اولین مدالی که به دست آوردید چه بود؟ چندسال داشتید ؟چه حسی داشتید؟
  ۱۴ سالم بود که مدال طلا گرفتم خیلی خیلی خوشحال بودم یکی از بهترین روزای زندگیم بود
  واران نیوز- چه مدال هایی کسب کردید و در چه مسابقاتی؟
  طلای کومیته جوانان کشوری سبکی در سال های ۸۹ و ۹۲
  نقره کومیته جوانان کاپ آزاد انگلیس
  برنز کومیته انفرادی و تیمی بزرگسالان انگلستان
  نقره کاپ آزاد ترکیه در کومیته
  طلای کومیته انفرادی در دوره مسابقات دانشجویی
  طلای المپیاد ایرانیان جوانان و دوم بزرگسالان و سوم بزرگسالن در سه سال متمادی.
  واران نیوز- آیا حجاب محدودیتی در فعالیت ورزشی شما ایجاد می کند ؟ به عبارتی آیا حفظ پوشش اسلامی محدودیتی برای شما ایجاد نمی کند؟
  حفظ پوشش اسلامی هیچ مشکلی ایجاد نمی کند اگر بگویند که مانع زدن تکنیک می شود و دیگران بهتر بدون حجاب تکنیک هارا اجرا می کنند کاملا اشتباست.
  واران نیوز- هدف نهایی شما از ورزش چیست؟
  حقیقتا من خیلی دوست دارم که استعداد یابی کنم چون در گیلان کاراته کار زیاد است و از هر محل کاراته کاری که وارد می شود به خاطر یک سری از مسائل مثلا حمایتهایی که از یک فرد خاص می شود یا اصلا ناداوری های خاصی که میشود از ورزش زده می شود و آن را ترک می کند اما من دوست دارم استعداد یابی کنم و به یک مرحله ای برسم که مانع یک سری از این اتفاقات بشوم و دیگر ناداوری نشود و کسانی که استعداد دارند باقی بمانند و ادامه دهند.
  واران نیوز- انسان موفقی هستید؟
  نه
  واران نیوز- چه کسی انسان موفقی است؟
  به نظر من انسانی که بتواند رضایت قلبی از خودش داشته باشد انسان موفقی است.
  واران نیوز- اگر بخواهی از یکی از استادات تشکر کنی او کیست؟
  خانم عاشور محمدی که بسیار در این عرصه به من کمک کردند و استاد مسعود رهنما که پشتیبان ما بودند و خیلی از استادهای دیگر که برای من همگی زحمت کشیده اند.
  واران نیوز- آیا نیازهای شما در عرصه ورزش توسط مسئولین برآورده می شود؟
  مسئولین خیلی تلاش می کنند اما در استان ما یک شرکتی یا یک اسپانسری که بتواند حمایت کند تیم ها را برای مسابقات تیمی کشوری متاسفانه نداریم
  واقعیت این است که مسئولین هر قدر تلاش کنند یک حمایت کننده ای نیست که قبول کند و اسمش را روی لباس بانوان بنویسد و بفرستد برای مسابقات.اگر یک اسپانسری برای بانوان  پیدا شود خیلی خوب است.
  واران نیوز- به نظر شما امکاناتی که در اختیار بانوان قرار می گیرد با امکانات آقایان برابر است؟
  خیر، امکانات بانوان نسبت به آقایون کمتر است مثلا باشگاه برای تمرین خانم ها یک ساعت تا یک ساعت ونیم می باشد اما ساعت تمرین آقایون ۲ ساعت یا بیشتر می باشد
  یا اگر یک باشگاهی را بخواهند به چند آقا اجاره بدهند با خیال راحتری اجاره داده می شود تا به خانما برای خانما همیشه هزینه ها بیشتر است و تایم زمانی کمتر می باشد.
  واران نیوز- به عنوان حرف آخر هر مورد ، مسئله و پیشنهادی که می توانید از طریق رسانه ما به گوش مسئولین برسانید بفرمایید.
  همیشه سعی کنند از راهکارهای جوانان استفاده کنند چون جوانان مشکلات خودشان را بهتر می شناسند و راحتر می توانند راه حل پیدا کنند  نمیشود مشکلات برای جوانان باشد و راه حل برای از رده سنی آنها بالاتر.و از آقای مسعود رهنما تشکر ویژه می کنم چون کاراته استان با وجود ایشان گسترش یافت و با ایشان نام آور شد و خیلی به ما کمک کرده اند .


  چند نمونه از مدال ها ، کاپ ها و حکم های خانم صحرانورد در مسابقات

  ۲ ديدگاه

  1. از رشت گفت:

   باعث افتخار ماست .که همچین دختر عمویی داریم ….
   موفق باشید.

  2. ناشناس گفت:

   ایشالا همیشه موفق باشی

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro