یک دقیقه سکوت برای مظلومیت اداره ارشاد اسلامی صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۵ دی ۹۲ - ۰:۵۱

  کد خبر : 20745

  یک دقیقه سکوت برای مظلومیت اداره ارشاد اسلامی صومعه سرا

   سالهاست از تاسیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا می گذرد اما اگر همین الان هم آدرس این نهاد …

   سالهاست از تاسیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا می گذرد اما اگر همین الان هم آدرس این نهاد را از یک صومعه سرایی بخواهید نشانی تالار عروسی ارشاد را به شما خواهد داد نه این اداره فرهنگی را.


  واران نیوز به نقل از خزر آنلاین: چندی پیش در گذر از خیابانی در صومعه سرا شخصی را دیدم که گویا صومعه سرایی نبود و آشنایی به خیابان های شهر نداشت  و از شهروندان می پرسید ارشاد کجاست؟ می خواهم برای همایش به آنجا روم. اما به او آدرس تالار عروسی برادران ارشاد که در مسیر جاده فومن است را نشان می دادند، بنده خدا می گفت: آقایان چند بار به آن مسیر رفته ام اما منظورم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در آن همایش میرزا کوچک در حال برگزاری است نه تالار عروسی ارشاد.

  برایم جالب بود که مردم شهر هم باشنیدن اسم ارشاد، تالار عروسی برادران ارشاد در ذهنشان خطور می کند و حتی بیاد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نمی افتد. باید گفت اگر چه تالار ارشاد هم ارائه کننده خدمات ارزنده ای به شهروندان بوده است و توانسته خدماتی مناسب برای امر ازدواج جوانان ارائه نماید اما موضوع اصلی بحث ما این است که چرا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا  مظلوم مانده است و شهروند صومعه سرایی نمی داند این اداره کجاست؟ در حالی که اداره ارشاد اسلامی یکی از مهمترین ادارات در توسعه و رشد فرهنگی جامعه محسوب می شود و در این راستا نقش بسیار مهمی بر عهده دارد.

  با توجه و بررسی های که داشتم دیدم حداقل در چند ماه اخیر بیش از ۲۵ برنامه حاصل تلاش هنرمندان و انجمن های هنری در اداره ارشاد شهرستان صومعه سرا برگزار گردیده است که اهم آن برنامه های چون، نمایش شمعدونی های آبی در صومعه سرا، اجرای محفل انس با قرآن ،  نمایشگاه نقاشی «ترنم رنگ»، نمایشگاه پوستر و عکس اعتیاد ، اجرای نمایش کمدی آقای متمول ،  برپایی نمایشگاه خوشنویسی ، مسابقه نقاشی  «پلیس و امنیت کودکان» همایش گفتمان فرهنگی با محوریت محرم به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی ، همایش گرامیداشت میرزا کوچک ، برپایی نمایشگاه مجموعه اسناد میرزا کوچک جنگلی در صومعه سرا، همایش “گفتمان فرهنگی عفاف و حجاب” مراسم عزاداری و زنجیرزنی هنرمندان صومعه سرا، نشست های با هنرمندان و خبرنگاران و … است که همه این برنامه ها نشان از حضور و فعالیت های هنرمندان و انجمن ها در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

  شهرستان صومعه سرا همیشه جلوه گاه تبلور فرهنگ بوده است و گواه آن حضور هنرمندانی بزرگ و صاحب نام در عرصه های خوشنویسی، تئاتر، شعر و داستان، نویسندگی و موسیقی و … است. با این همه باز شاهد آنیم که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا غرق در مظلومیت است و شاید من و شما باید یک دقیقه سکوت برای مظلومیت اداره ارشاد اسلامی شهرمان اختیار کنیم. سکوتی همراه با تفکر زیرا جامعه ما بیشتر از هر چیزی نیاز به تامین  غذای فکرو اندیشه دارد و این امر محقق نمی شود مگر اینکه من و تو گامی جدی برای حمایت و شناساندن فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشیم. از آنجا که یکی از اولویت‌هـای کاری وزارت فـرهنگ و ارشـاد اسلامـی بر اسـاس اصـول سیاست‌های فرهنگی کشور اهتمام به کشف استعدادها و خلاقیت‌های فرهنگی، هنری و آموزش و تربیت نیروی انسانی است حال که چنین فضای وجود دارد باید سعی کنیم ارتباط مناسب و مکمل میان بخش فرهنگی شهر  را با شهروندان تقویت نموده و در  راستای ارتقای سطح فرهنگ و هنر شهرمان گامی موثر بر داریم.

  يک ديدگاه

  1. پیلی برار گفت:

   واقعا سکوت !تالار ارشادبیشتر خرج برای تبلیغات کرده تا اداره ارشاداسلامی

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro