آقای روحانی! شما که "با سواد" هستید، چاره‌ ای برای مردم گیلان بیاندیشید + تصاویر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۲ - ۱۵:۰۵

  کد خبر : 20978

  آقای روحانی! شما که “با سواد” هستید، چاره‌ ای برای مردم گیلان بیاندیشید + تصاویر

  واران نیوز به نقل از ۸ دی نیوز: برف زمستانی که از صبح جمعه تا عصر سه شنبه در استان …

  واران نیوز به نقل از ۸ دی نیوز: برف زمستانی که از صبح جمعه تا عصر سه شنبه در استان گیلان می بارید، از همان روزهای ابتدایی بارش برف خسارتهایی نیز بر استان وارد نمود.


   

  بر اثر بارش برف، سقف ۱۰۰ خانه روستایی و یک مدرسه راهنمایی در روستای «اسپند» صومعه‌سرا فرو ریخت و راه ارتباطی ۳۰ روستا همچنان قطع است؛ این در حالی است که از تخریب ۶ مدرسه تا کشته شدن ۲ نفر در گیلان رسماً اعلام شده است.

  برآوردهای اولیه حاکی از وارد آمدن ۵۰۰ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی استان بر اثر برف سنگین روزهای اخیر است.

  گزارش‌های دریافتی از مناطق بحران‌زده حاکی از این است که اگر حضور نیروهای سپاه نمی‌بود، ابعاد بحران به مراتب بزرگ‌تر می‌شد. بحران مدیریت در بارش شدید برف در گیلان در حالی ششمین روز خود را پشت‌سر می گذراند که مردم استان با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

  در این بین فرمانده سپاه قدس گیلان در گفتگو با ۸دی نیـوز از فعال بودن ماشین آلات سپاه در صومعه سرا، شیخ محله، انزلی، رودسر و دیگر نقاط استان خبر داد و اظهار نمود که از سپاه کل کشور هم درخواست کمک ماشین آلات مختلف را داشته ایم و امیدوارم که از کمک آنها برای رفع مشکلات مردم استان استفاده کنیم.

  در‌‌ این مدتی که رئیس‌جمهور در حال سخنرانی برای اهالی دانشگاه و «کم‎سواد» خواندن منتقدان دولت بود و معاون اول وی هم لقب «حسود» را برای منتقدین برگزید، گاز برخی مناطق شرق تهران هم قطع شد تا پایتخت‌نشینان هم طعم بخشی از آنچه در ۵ روز گذشته بر اهالی شمال کشور گذشته را بچشند و متوجه شوند که برف با تمام زیبایی و شادی آفرینی که همراه دارد، در صورت عدم مدیریت صحیح از سوی مسئولان می‌تواند به یک «بحران سفید» تبدیل شود؛ تا جایی که آب، برق و گاز بسیاری از نقاط شمال کشور پس از شش روز همچنان قطع است.

  اگر جناب رئیس‌جمهور و هیات دولت محترم از مشغولیات اساسی خود نظیر حمله به منتقدین و تفهیم پیام ۲۴ خرداد به کسانی که مخالف روش اجرایی دولت هستند، فارغ شدند، بد نیست سفر کوتاهی هم به استان گیلان داشته باشند و از نزدیک با حجم عظیم مشکلات مردمی که در این سرمای طاقت فرسا حتی از امکانات اولیه رفاهی هم محروم شده‌اند، آگاه شوند.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro