شناخت درست اقامه نماز در کشور کمرنگ است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۹ بهمن ۹۲ - ۲:۴۲

  کد خبر : 21234

  شناخت درست اقامه نماز در کشور کمرنگ است

  به گزارش خبرنگار ما همایش یاوران نماز به همت ستاد اقامه نماز شهرستان صومعه سرا  امروز با حضور جمعی از …

  به گزارش خبرنگار ما همایش یاوران نماز به همت ستاد اقامه نماز شهرستان صومعه سرا  امروز با حضور جمعی از یاوران نماز و مسوولان در مصلی مسجد جعفری صومعه سرا  برگزار شد.

  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  واران نیوز: حجت الاسلام والمسلمین بحرینی  پژوهشگر حوزه علمیه قم در این همایش با اشاره به اهداف تشکیل ستاد اقامه نماز خاطرنشان کرد: ترویج نماز این امر مقدس الهی است باید به گونه ای باشد که به توان آثار آن را در زندگی مشاهده کرد .

  وی ضمن اهمیت جایگاه نماز در اسلام و جامعه اظهار داشت: بهترین راه برای تربیت صحیح انسان مسیر الهی است و این راه مهم جز با اقامه صحیح نماز محقق نمی‌شود.

  حجت الاسلام والمسلمین بحرینی  با بیان اینکه شناخت درست اقامه نماز در کشور کمرنگ است افزود: احیا و فرهنگ سازی اقامه نماز صرفا با بخشنامه، شیوه نامه، اساسنامه و تأمین اعتبار برنامه‌های اداری تحقق نمی‌یابد بلکه باید خود جوانان و مردم در این عرصه حضور یابند و به سوی یک جامعه دینی حرکت کنند.

  وی افزود : نماز تکمیل کننده دیگر عبادات انسان است و قبولی اعمال افراد به مقبولیت نماز در نزد خداوند وابسته است و اهمیت نماز را می‌شود در رفتار و اعمال ائمه معصومین (ع) به روشنی مشاهده کرد که در این میان مهمترین فلسفه قیام سیدالشهدا (ع) برای برپاداشتن و احیای این فریضه الهی بود.

  وی از برکات و آثار نماز در زندگی یاد کرد و افزود: در فرهنگ‌سازی در ترویج نماز باید از کف جامعه که مردم هستند کار را آغاز کرد.

  وی خاطر نشان ساخت : فرهنگ‌سازی نماز باید از دل خانواده‌ها آغاز شود تا برای مردم و جوانان قابل قبول باشد.

  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  گزارش تصویری:

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro