اعتراض ایران به دولت استرالیا به خاطر قتل یک پناهجوی ایرانی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۹۲ - ۲:۵۲

  کد خبر : 21298

  اعتراض ایران به دولت استرالیا به خاطر قتل یک پناهجوی ایرانی

  مدیرکل کنسولی وزارت امورخارجه در دیدار عصرسه‌شنبه با سفیر استرالیا در تهران مراتب اعتراض و ناخشنودی دولت جمهوری اسلامی ایران را نسبت به بدرفتاری و اعمال خشونت منجر به قتل یک ایرانی در استرالیا اعلام کرد.

    به گزارش واران نیوز به نقل از بولتن نیوز: سید حسین میرفخاردراین دیداربا اشاره به این که ما در گذشته نیز درباره نحوه انجام همکاری مشترک در جهت مدیریت روند امور مهاجران اعلام آمادگی کرده بودیم، خواستاراصلاح روش برخورد با پناهجویان براساس اصول انسان‌دوستانه وهم‌چنین رسیدگی فوری درخصوص علل وقوع این حادثه واعلام نتیجه شد.

  سفیر استرالیا در تهران نیز با بیان مراتب تسلیت و تاسف دولت این کشور نسبت به وقوع این حادثه، تاکید کرد که تمامی نکات مطروحه از سوی مقام ایرانی را به دولت کشورش منتقل و نتیجه را اعلام خواهد کرد.

  براساس گزارش‌های خبری رسانه‌های مختلف جهان سیاست‌های مهاجرتی وپناهندگی استرالیا به‌خصوص پس ازپیروزی حزب حاکم لیبرال درانتخابات سپتامبرگذشته بارها مورد اعتراض شدید سازمان ملل و بسیاری از گروه‌های حقوق بشری قرار گرفت.

  براساس همین گزارش‌ها، بسیاری از پناهجویان به صورت اجباری و بدون توجه به نیازهای اولیه انسانی در یک وضعیت رقت‌بار درجزیره پاپوا گینه درهمسایگی استرالیا اسکان یافته وهم‌چنین برخی دیگر از پناهجویان در مسیر ورود به استرالیا با کشتی به خاطر کمک‌رسانی نکردن به موقع غرق می‌شوند به همین علت بارها مقامات کنسولی وزارت امور خارجه نسبت به خطرات پیش‌رو و عواقب وخیم این‌گونه مهاجرت‌های افراد به خانواده‌های آنان هشدار داده، از رسانه های کشور خواسته‌اند تا روشنگری بیش‌تری در این خصوص به عمل آورند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro