دومین همایش مجمع عالی بسیج صومعه سرا برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱ اسفند ۹۲ - ۱۵:۲۲

  کد خبر : 21316

  دومین همایش مجمع عالی بسیج صومعه سرا برگزار شد

  دومین همایش مجمع عالی بسیج صومعه سرا با حضور اعضای هیئت رئیسه کارگروه ها، شورای بسیج اقشار، فرماندهان پایگاه های …

  دومین همایش مجمع عالی بسیج صومعه سرا با حضور اعضای هیئت رئیسه کارگروه ها، شورای بسیج اقشار، فرماندهان پایگاه های بسیج و نخبگان و پیشکسوتان بسیجی ظهر امروز در سالن فارابی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
  به گزارش واران نیوز، سرهنگ کیا عاشوری در همایش مجمع عالی بسیج اظهار کرد: نگاهی کوتاه به بسیج از زمان حیات پرافتخارش تا کنون، بسیج همیشه منشا خیر و ثمرات بزرگی بوده است.
  وی افزود: امروز ما اگر واکافی داشته باشیم از زمان حیات بسیج، هاله ای از نور به بسیج دمیده شده و این چنین بسیج را توانمند کرده است.
  فرمانده سپاه پاسداران صومعه سرا گفت: حضرت امام(ره) سطح قاعده قدرت هرم نیروهای مسلح را از طریق بسیج به همه جا گستراند به طوری که بسیج به عنوان یک قدرت اقیانوسی در همه جا سیتره دارد و تاثیر وجودی خود  را می گذارد.
  عاشوری تصریح کرد: در ۸ سال دفاع مقدس بسیج توانست نقش وجودی خود را در آن جا نشان دهد. وی خاطرنشان کرد: در زمانی که رژیم عراق با همه امکانات و پشتیابنی هایی که از کشورهای غرب و شرق می شد و با آن همه امکاناتی که داشت یک جنگ نا برابر در مقابل ایران اسلامی داشت.
  فرمانده سپاه پاسداران صومعه سرا اظهار کرد: ایران اسلامی که تازه نظامش شکل گرفته بود با تفکر بسیجی توانست در برابر رژیم سراسر مسلح عراق به پیروزی عظیمی دست یابد.
  عاشوری افزود: رژیم صهیونیست اسرائیل از نظر قدرت نظامی یکی از ارتش های مدرن زمان است که از لحاظ شرایط زمانی و مکانی در ظرف مدت ۴۸ساعت می تواند تعداد ارتش خود را چندبرابر کند ولی در برابر حزب الله لبنان که از جنس بسیج بود درجنگ ۳۳ روز بیشتر نتوانست ادامه دهد و جنگ را رها کرد.

  وی گفت: حزب الله لبنان با آن تفکر بسیجی که متاثر از تفکر بسیج انقلاب ما بود توانست در جنگ موفق شود.
  فرمانده سپاه پاسداران صومعه سرا با بیان اینکه، بعد از جنگ عرصه سازندگی به عنوان اولویت کار مطرح بود، تصریح کرد: خیلی از کسانی که با بسیج مخالف بودند و بسیج را به عنوان یک مانع می دیدند با خلا ناشی از این فضا خواستند یک تاثیر منفی بر بدنه بسیج بگذارند که با درایت حکیمانه مقام معظم رهبری اقشار مختلف بسیج شکل گرفت.
  عاشوری خاطرنشان کرد: اقشار مختلف بعد از جنگ در عرصه سازندگی، علم ودانش، محرومیت زدایی تاثیر گذار بودند و بسیج یک اقیانوس بی کران در کشور و متاثر از آن در کشورهایی نظیر عمارت، قطر، سوریه و مصر شد.
  وی اظهار کرد: مجمع عالی بسیج شهرستان از شوراهای مختلف اقشاری بدون حاشیه و تاثیر پذیری از جریانات سیاسی تشکیل شده است.
  فرمانده سپاه پاسداران صومعه سرا افزود: کارگروهان باید نظر کاربردی داشته باشند و موضوعات مبتلای روز جامعه را به درستی واکافی کنند.
  عاشوری گفت: مجمع عالی می تواند با نظرات کاربردی خود به پیشرفت و توسعه کشور کمک کند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro