احسان و نیکوکاری از آموزه های مهم دین اسلام است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۴ اسفند ۹۲ - ۱:۱۰

  کد خبر : 21337

  احسان و نیکوکاری از آموزه های مهم دین اسلام است

  امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه جشن نیکوکاری نمادی از مساعدت و نوع دوستی ملت ایران و ترویج فرهنگ …

  امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه جشن نیکوکاری نمادی از مساعدت و نوع دوستی ملت ایران و ترویج فرهنگ مهرورزی است، گفت: احسان و نیکوکاری از آموزه های مهم دین اسلام است

  حجت الاسلام اسماعیل صدیقی در گفت و گو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه هر یک از ما بر اساس وظیفه انسان دوستانه و دینی خود باید در مسیر توسعه فرهنگ احسان، همدردی عمومی تلاش کنیم، اظهار کرد: هفته احسان و نیکوکاری فرصت مناسبی را برای کمک به نیازمند ها مهیا ساخته است.
  وی افزود: هدیه دادن و دست گیری از نیازمندان از جمله اعمال ارزشمندی است که از پاداش دنیوی و اخروی زیادی برخوردار است.
  امام جمعه صومعه سرا گفت: مردم همیشه در صحنه شهرستان با الگوگیری از ائمه معصومین(ع) در انفاق و دستگیری از نیازمندان پیشگام و همواره در جشن نیکوکاری با حضور خود این امر را به اثبات می رسانند.
  صدیقی تصریح کرد: اهل احسان، انفاق و نیکوکاری، هم اهل عمل و هم اهل تدبیر و حکمت هستند و از این‌رو هر جا که باشند منشأ رحمت و خدمت خواهند بود.
  وی خاطرنشان کرد: سنت حسنه احسان و نیکوکاری و کمک به همنوع در دین مبین اسلام مورد تاکید قرار گرفته است.
  امام جمعه صومعه سرا با بیان اینکه، پیامبر اعظم(ص) قبل از بعثت در احسان و نیکوکاری زبانزد بودند، تاکید کرد: این رویه باید در رفتار تمام
  مسلمانان بروز و ظهور داشته باشد.
  صدیقی اظهار کرد: ایران اسلامی به عنوان یکی از کشورهای پیشتاز در زمینه اجرای دستورات دین اسلام و احیای سنت های حسنه و الهی در صدد ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro