20درصد از اراضی کشاورزی صومعه سرا شخم زمستانه را آغاز کرده اند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۴ اسفند ۹۲ - ۱:۴۱

  کد خبر : 21342

  ۲۰درصد از اراضی کشاورزی صومعه سرا شخم زمستانه را آغاز کرده اند

  رئیس جهاد کشاورزی صومعه سرا با بیان اینکه به کشاورزان توصیه می شود تا هرچه زودتر شخم زمستانه را آغاز کنند، گفت: ۲۰درصد از اراضی کشاورزی شهرستان شخم زمستانه را آغاز کرده اند.

  رئیس جهاد کشاورزی صومعه سرا با بیان اینکه به کشاورزان توصیه می شود تا هرچه زودتر شخم زمستانه را آغاز کنند، گفت: ۲۰درصد از اراضی کشاورزی شهرستان شخم زمستانه را آغاز کرده اند.
  احمد پادیاب در گفت و گو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه کشاورزان باید هر چه زودتر اقدام به شخم زمستانه کنند، اظهار کرد: شخم زمستانه اراضی باعث از بین رفتن آفات و ذخیره آب در زمین کشاورزی می شود.
  وی با تاکید بر اینکه کشاورزان نسبت به انهار زراعی اقدام کنند، افزود: آنها نسبت به تعمیر و نگهداری ماشین آلات کشاورزی و پمپ های تامین آب زراعی اقدام نمایند.
  رئیس جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: با توجه به پیش بینی صورت گرفته، احتمالا با کمبود آب در سال زراعی آینده مواجه می شویم.
  پادیاب تصریح کرد: به کشاورزان توصیه می شود ده تا پانزده روز زودتر نسبت به سال گذشته، به خزانه گیری و کشت شالی اقدام کنند.
  وی با بیان اینکه تا کنون ۲هزار و ۱۰۰تن انواع کود شیمیایی توسط جهاد کشاورزی خریداری شده است، خاطرنشان کرد: کشاورزان بیش از یک هزار و ۸۰۰ تن از مراکز تولید کود شیمیایی، کود دریافت کرده اند.
  رئیس جهاد کشاورزی صومعه سرا تاکید کرد: کشاورزان می توانند برای حواله کود شیمیایی، به مراکز خدمات تابعه جهاد کشاورزی مراجعه و هر چه سریعتر برای دریافت کود شیمیایی اقدام کنند.
  پادیاب با بیان اینکه، سوخت به اندازه کافی در اختیار جهاد کشاورزی قرار گرفته است، اظهار کرد: کسانی که ماشین آلات کشاورزی از جمله تراکتور و
  تیلر دارند می توانند برای تامین سوخت مورد نیاز خود به سایت و یا مدیریت جهاد کشاورزی نسبت به حواله سوخت ماشن آلات کشاورزی اقدام نمایند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro