برگزاری آزمون کتبی و شفاهی تربیت حافظان قرآن در صومعه سرا+تاریخ آزمون

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۴ اسفند ۹۲ - ۲:۲۰

  کد خبر : 21346

  برگزاری آزمون کتبی و شفاهی تربیت حافظان قرآن در صومعه سرا+تاریخ آزمون

  مرحله شفاهی آزمون تربیت حافظان قرآن کریم، امسال از ۲۳ بهمن آغاز شده و تا ۸ اسفند ماه بصورت استانی و توسط مربیان در دو رشته حفظ موضوعی و حفظ ترتیبی برگزار می‌شود

  عزیز خادم شریف در گفت و گو با خبرنگار واران نیوز، با اشاره به طرح تربیت حافظان قرآن کریم اظهار کرد:  باتوجه به تحقق منویات مقام معظم رهبری که باید ۱۰ میلیون حافظ و قاری قرآن کریم در جامعه تربیت شود، این طرح در صومعه سرا برگزار می شود.
  وی افزود: آزمون شفاهی طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم از ۲۳ بهمن آغاز و تا ۸ اسفند ادامه خواهد داشت.
  رئیس اوقاف و امورخیریه صومعه سرا با بیان اینکه داوطلبین شرکت در آزمون در سه مقطع سنی هستند، گفت: مقطع اول سنین ۷ تا ۱۲ سال، مقطع دوم سنین ۱۳ تا ۱۸ سال و مقطع وسوم سنین ۱۹ سال به بالا هستند.
  خادم شریف تصریح کرد: مرحله شفاهی آزمون تربیت حافظان قرآن کریم، امسال از ۲۳ بهمن آغاز شده و تا ۸ اسفند ماه بصورت استانی و توسط مربیان در دو رشته حفظ موضوعی و حفظ ترتیبی برگزار می‌شود.
  وی با اشاره به این‌که این آزمون در ۱۰ رشته برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: برای آزمون شفاهی، ۸۰ نمره مربوط به حسن حفظ و ۲۰ نمره مربوط به تجوید، صوت و لحن است و افرادی که حداقل ۷۰ نمره از ۱۰۰ نمره را کسب کنند به آزمون کتبی راه پیدا می‌کنند.
  رئیس اوقاف و امورخیریه صومعه سرا تاکید کرد: آزمون کتبی نیز در ۱۰ رشته و به صورت سراسری و متمرکز در ساعت ۹ صبح روز جمعه ۹ اسفندماه امسال برگزار می شود

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro