وجود 82 اماکن عرضه فرآورده‌های خام دامی در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۴ مهر ۹۱ - ۰:۳۸

  کد خبر : 2141

  وجود ۸۲ اماکن عرضه فرآورده‌های خام دامی در صومعه‌سرا

  رئیس اداره دامپزشکی صومعه‌سرا از وجود ۸۲ اماکن عرضه فرآورده‌های خام دامی در این شهرستان خبر داد فتح‌الله عربانی‌مستقیم عصر …

  رئیس اداره دامپزشکی صومعه‌سرا از وجود ۸۲ اماکن عرضه فرآورده‌های خام دامی در این شهرستان خبر داد

  فتح‌الله عربانی‌مستقیم عصر امروز در جریان بازدید از مراکز و اماکن فرآورده‌های خامی در این شهرستان اظهار کرد: بازدید از این اماکن به صورت مکرر و با حضور و همراهی کارشناسان بهداشت و سلامت دام انجام می‌شود.

  وی از وجود ۸۲ اماکن عرضه فرآورده‌های خام دامی در صومعه‌سرا خبر داد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۵۶۳ بار از این اماکن برای کنترل بر موارد بهداشتی و سلامت بازرسی به عمل آمده است.

  رئیس اداره دامپزشکی صومعه‌سرا با اشاره به تعداد صدور گواهی‌های بهداشتی حمل فرآورده‌های خام دامی در این شهرستان بیان کرد: در مدت شش ماه نخست امسال بالغ بر یک‌هزار و ۶۶۷ گواهی بهداشتی برای اماکن دامی صومعه‌سرا در راستای حمل فرآورده‌های خام دامی صادر شده است.

  وی کارخانه‌های خوراک دام، طیور، آبزیان، پودر ماهی، بسته‌بندی و کشتارگاه‌های طیور را از جمله مشمولان صدور گواهی بر حمل برشمرد و تصریح کرد: پیش از صدور گواهی حمل تمام فرآورده‌های مذکور بازرسی می‌شوند.

  به گفته عربانی‌مستقیم در بخش کارخانه‌های خوراک دام، طیور، آبزیان و پودر ماهی بالغ بر شش مورد، از دو کارخانه بسته‌بندی حدود ۱۲ مرتبه و دو کشتارگاه طیور صومعه‌سرا نیز بالغ بر ۴۸ بار از ابتدای سال جاری تاکنون بازرسی شده است.

  وی با اشاره به تعداد مراکز بخش دارو، درمان و آزمایشگاه‌های دامی در صومعه‌سرا اذعان کرد: صومعه‌سرا دارای چهار داروخانه، چهار مرکز درمانی و سه مرکز مایه‌کوبی ویژه دام، طیور، آبزیان و … است.

  رئیس اداره دامپزشکی صومعه‌سرا، بازرسی و بازدید از عملکردهای این نوع مراکز دامی را نیز جزو وظایف اداره دامپزشکی عنوان کرد و ادامه داد: امسال با همکاری متخصصان اداره دامپزشکی صومعه‌سرا تعداد ۲۱ مرتبه از مراکز داروخانه‌های دامی، ۱۹ مورد مراکز درمانی دامی و ۱۸ مرتبه از مراکز مایه‌کوبی بازرسی شده است.

  وی با بیان اینکه صومعه‌سرا از مهم‌ترین مراکز تولید و پرورش پیله‌های کرم ابریشم در کشور محسوب می‌شود، افزود: مراحل پرورش و چگونگی نگه‌داری از کرم ابریشم نیز در مواردی خاص نیازمند کنترل موازین بهداشتی و پیشگیری از انواع بیماری‌هاست.

  عربانی‌مستقیم کنترل بر بهداشت و سلامت کرم‌های ابریشم در حوزه بهداشت و مبارزه با بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم دامپزشکی صومعه‌سرا را از دیگر مراکز مورد ارزیابی و بررسی عنوان کرد.

  وی تعداد بازدید و مراقبت‌های انجام شده در بخش طیور صنعتی را هشت مورد و طیور بومی را سه مورد ذکر کرد و یادآور شد: تاکنون بالغ بر ۱۶۰ عدد نمونه‌گیری از بخش طیور صنعتی و ۲۱۰ عدد از طیور بومی صومعه‌سرا انجام شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro