راه مبارزه باشیطان همنشینی با قرآن است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۸ اسفند ۹۲ - ۲۲:۱۱

  کد خبر : 21450

  راه مبارزه باشیطان همنشینی با قرآن است

  امام‌جمعه صومعه‌سرا، راه مبارزه با شیطان را همنشینی با قرآن دانست و گفت: شیطان شبانه روز در صدد گمراه کردن ما است.

  به گزارش واران نیوز، حجت الاسلام اسماعیل صدیقی در محفل انس با قرآن، اظهار کرد: شیطان شبانه روز درتلاش برای گمراه کردن انسان است.

  وی با بیان اینکه، راه مبارزه با شیطان همنشینی با قرآن است، افزود: باید به آیات نورانی قرآن عمل کنیم تا شیطان نتواند ما را گمراه کند.

  امام‌جمعه صومعه‌سرا گفت: در هیاهوی جهانی که دشمن در صدد گمراه کردن جوانان است، بهترین راه برای گمراه نشدن جوانان حضور آنها در محافل قرآنی است.

  صدیقی تدبر در قرآن را موجب درک معانی کلام خدا دانست وتصریح کرد: قاری قرآن باید با توجه به معانی قرآن، آن را تلاوت کند و در آیات تفکر و اندیشه نماید و از آن‎ها پند بگیرد.

  وی با اشاره به نقش قرآن در زندگی فردی و اجتماعی بشر، خاطرنشان کرد: زندگی قرآنی بر اساس رعایت مقررات و عدالت و صمیمیت است و مردمی که این گونه زندگی کنند، دارای اطمینان خاطر و آسایش هستند و سعادت ابدی و جاودانه نصیب آنها می‌شود.

  در ادامه فرماندار صومعه‌سرا اظهار کرد: امروز قرآن کریم به‌عنوان امانتی الهی در دست امت اسلامی است.

  غلام‌حسین رجبی افزود:  نبی مکرم اسلام(ص) در روزهای پایانی عمر شریفشان تأکید کردند که قرآن و عترت دو امانت وی نزد مسلمانان است که باید از آن پاسداری کنند.

  وی گفت: انس طولانی با قرآن هدایت،سعادت دنیا و آخرت را نصیب انسان می کند.

  فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه، باید با الهام گرفتن از بزرگان دینی در راستای قرآن حرکت کنیم، تصریح کرد: همه باید در راستای جامعه توحیدی که قرآن در راسش قرار دارد گام برداریم.

  رجبی خاطرنشان کرد: ارتباط با قرآن مایه سعادت و خوشبختی انسان است و بایستی در جهت گسترش فرهنگ قرآنی از هیچ کوششی کوتاهی نکنیم.

  وی با بیان اینکه نورانی شدن قلبها از ثمرات انس با قرآن است، افزود: هرچه قدر با این کتاب آسمانی انس بیشتری داشته باشیم، قطعا زندگی خوب و سعادتمندی خواهیم داشت.

  در ادامه از ۱۹ قرآن آموز موسسه پویش نور صومعه سرا تقدیر به عمل آمد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro