امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 7 June , 2023
امروز : چهارشنبه, ۱۷ خرداد , ۱۴۰۲ - 19 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2148
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار روز ایران و جهان, سیاسی تاریخ انتشار : 15 اکتبر 2012 - 21:07 |

مردم از اینکه فقط حرف می‌شنوند خسته شده اند!!

«مردم از اینکه فقط حرف می‌شنوند خسته شده اند مردم از اینکه یک عده می‌آیند فقط یک طرفه سخن می‌گویند و به مسائل دیگر که مهم هم هست اشاره نمی‌کنند، خسته شده اند. مردم از آنهایی که می‌آیند آمارهای دقیقی ارائه نمی‌دهند خسته شده اند. مردم دلار نمی‌خواهند صداقت و برنامه می‌خواهند ما نیاز به نوکر […]

«مردم از اینکه فقط حرف می‌شنوند خسته شده اند مردم از اینکه یک عده می‌آیند فقط یک طرفه سخن می‌گویند و به مسائل دیگر که مهم هم هست اشاره نمی‌کنند، خسته شده اند. مردم از آنهایی که می‌آیند آمارهای دقیقی ارائه نمی‌دهند خسته شده اند. مردم دلار نمی‌خواهند صداقت و برنامه می‌خواهند ما نیاز به نوکر نداریم نیاز به مدیر داریم. ما نیاز به نوکر مدیر داریم، نه نوکر خالی. تنها نوکر بودن کافی نیست.» اینها بخشی از سخنان حسن روحانی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام است که روز یکشنبه در یک همایش ایراد شد.

رجانیوز»، حسن روحانی مسئول مذاکرات هسته ای کشور در دولت خاتمی که عملکرد وی در آن برهه همچنان در افکار عمومی ملت باقی مانده است،  پس از مدتها سکوت خود را شکست و با بیان جملاتی از خستگی مردم سخن گفت. سخنانی که البته بلافاصله با استقبال رسانه‌های مختلف خصوصا رسانه‌های ضد انقلاب قرار گرفت.
با این حال روحانی مشخص نکرد که منظورش از لفظ «مردم»، دقیقا کدام بخش از جامعه ایرانی است و آیا این مردم، آن قسمت از ایرانیانی که این روزها در استقبال از رهبر معظم انقلاب در خراسان شمالی حاضر شده اند را نیز در بر می گیرد یا خیر؟
این در حالی است که بسیاری از رسانه‌های ضدانقلاب می کوشند تا خط خبری سوخته و قدیمی خسته شدن مردم از شعارهای انقلابی و آرمانگرایانه را به بهانه‌های مختلف و این روزها به بهانه موضوع پرونده هسته ای و تحریم‌ها، همچنان فعال نگاه دارند. با این وجود مشخص نیست این اظهارات از سوی کسی که روزگاری دبیر شورای عالی امینت کشور بوده و با این ملاحظات به خوبی آشنایی دارد، چه معنایی می‌تواند داشته باشد.
هر چند به نظر می‎رسد بیان این تعابیر، آنچنان که رهبر معظم انقلاب در جمع مردم شیروان بیان فرمودند، خسته شدن بیان کنندگان این عبارات از شعارهای انقلابی باشد که آنرا به توده‌های مردم تعمیم می‌دهند تا شاید بر این اساس، اهداف سیاسی خود را پیگیری کنند.
این در حالی است که رهبر معظم انقلاب در پاسخ به همه جریانات سیاسی که از خستگی مردم در قبال شعارهای انقلابی سخن می‌گویند، در سفر خود به شهرستان شیروان در خراسان شمالی در اظهاراتی صریح و بی پرده فرمودند: «دشمنان سعى میکنند مردم ایران را خسته و ملول و نومید نشان دهند. مردم با حرکاتِ خودشان دارند نشان میدهند که دشمن دروغ میگوید؛ دشمن مغرضانه قضاوت میکند. البته متأسفانه بعضى از تریبوندارهاى داخل هم بر طبق میل دشمن – نمیگوئیم عمداً؛ غفلتاً – حرف میزنند. بعضیها خودشان خسته شده اند، میگویند مردم خسته اند! مردم خسته نیستند. مردم در میدان و در صحنه حاضرند؛ آمادهى کارند. باید میدان را براى مردم آماده کرد، باز کرد، آن وقت مىبینید که مردم هر جائى که احساس کنند وظیفهاى وجود دارد، با چه انگیزهاى، با چه اهتمامى، با چه عزم راسخى وارد میشوند؛ همچنان که امروز هم وارد شده اند.»
ایشان درباره خرج کردن از لفظ مردم در سخنرانی برخی سران امریکا و  غیر از آن نیز فرمودند:  «هى می گویند مردم ایران! ظاهراً  آن کسانى که نام مردم ایران را مى‌آورند. از سردمداران آمریکا و غیر آمریکا، شماها را مردم ایران نمی‎دانند! مردم ایران از نظر آنها یک موجود موهوم و تصور موهومى است که دربارۀ آنها حرف میزنند: مردم ایران با نظام مخالفند!! مردم ایران با اسلام مخالفند!! مردم ایران اینهائى‌اند که شما دیدید در این صحنه‌هاى عظیم چه کردند. در این چند روز، مردم بجنورد اسفراین شیروان و سایر مناطق استان به همۀ مردم دنیا حماسه نشان دادند البته سعى می‎کنند در خبرگزارى‌هاشان، در وسائل اطلاع‌رسانى‌شان خبرها را کمرنگ کنند و حضور مردم را نشان ندهند؛ اما واقعیت را خودشان می‌فهمند و مى‌بینند.»
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.