1500 کارگر در کارخانه‌های شهرستان مشغول به کار هستند.

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۲ اسفند ۹۲ - ۱:۰۷

  کد خبر : 21485

  ۱۵۰۰ کارگر در کارخانه‌های شهرستان مشغول به کار هستند.

  فرماندر صومعه‌سرا با بیان اینکه مسئولان باید تمام تلاش خود را برای ایجاد اشتغال در شهرستان کنند، گفت: نگاه‌ها باید برای رفع مشکلات جامعه مثبت باشد.

  به گزارش واران نیوز، غلام حسین رجبی عصر امروز در جلسه ستاد اشتغال اظهار کرد: یکی از سیاست‌های برجسته دولت تدبیر و امید اقتصاد و اشتغال است.

  وی افزود: رویکرد دولت تدبیر و امید در زمینه ایجاد اشتغال فوق العاده پررنگ، پی گیر و ثمربخش است.

  فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه، جاهایی که مسئولان احساس می‌کنند توان انجام امور محوله و جذب نیرو را ندارند، شفاف و روشن به مرجع بالا اعلام کنند، گفت: مسئولان باید با داشتن علت کافی و مستندات قانونی برای در توان نداشتن جذب نیرو به کمیته اشتغال استان اعلام کنند.

  رجبی تصریح کرد: کمیته اشتغال استان راهکار جدیدی برای شهرستان در نظر می گیرد یا از طریق ادارات کل کمک خواهند کرد تا سیاستی را که ابلاغ کرده اند به هدف برسانیم.

  وی با بیان اینکه آنچه مهم است اجرای سیاست‌های دولت تدبیر و امید است،خاطرنشان کرد: همه مسئولان باید همت خود را برای تشدید اشتغال در شهرستان به کار گیرند.

  فرماندار صومعه‌سرا تاکید کرد: مسئولانی که به عنوان متولیان اشتغال در شهرستان حضور دارند باید در هر قسمت از کارهایشان پیگیر باشند، فکر و اندیشه کنند تا مشکل بیکاری حل شود.

  رجبی اظهار کرد: از امکانات و ظرفیت های موجود در شهرستان باید نهایت استفاده را کرد و همه مسئولان باید در این امر مهم همراه دولت باشند.

  وی با بیان اینکه نگاه ها را باید تغییر داد و در جهت رفع مشکلات جامعه با نگاه مثبت گام برداشت،  افزود: نظام انقلاب اسلامی بر اساس همین معیارها توانسته دوام بیاورد.

  فرماندار صومعه‌سرا با اشاره به اینکه در همه مقاطع استکبار مشکلات سنگینی بر جامعه وارد کرده است، گفت: مقاومت، صبوری، ایمان و بصیرت مردم باعث شد که نقشه‌های استکباریکی پس از دیگری خنثی شود.

  رجبی تصریح کرد: همه ما وارث به حق خون شهدا هستیم و باید با کار و خدمت به مردم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

  وی خاطرنشان کرد:باید توانایی انتقال مسائل و مشکلات را در حیطه وظایف خود به مرجع بالاتر داشته باشم و از آنها برای رفع مشکلات مدد بجوییم.

  فرماندار صومعه‌سرا تاکید کرد: با کمک همدیگر باید مشکلات را برطرف کنیم و آنچه که مدنظر سازمانی است به مرحله اجرا برسانیم.

  وی اظهار کرد: هیچ چیز جز انجام کار و رفع مسائل و مشکلات در شهرستان مطمع نظر من نیست فقط می خواهیم با کمک هم تلاش را مضاعف کنیم و مشکلات را برطرف کنیم.

  در ادامه رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه، در سال ۷۳ اداره کار صومعه سرا تاسیس شد، افزود: اداره تعاون در سال ۷۵ تاسیس و در سال ۹۱ این دو اداره با هم ادغام شدند.

  حسین بالو با اشاره به اینکه  ۱۰۰کارخانجات و کارگاه‌های  صومعه‌سرا بالای ۵ نفر کارگر دارند، گفت:۱۵۰۰ کارگر در کارخانه‌های شهرستان مشغول به کار هستند.

  وی تصریح کرد: تعداد شاغلین در صومعه‌سرا ۳۵ هزار نفر و تعداد بیمه شدگان کارگری ۱۲ هزارو ۷۶۶نفر است.

  رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه، در خصوص تعداد اشتغال انجام شده در سال گذشته ۲هزارو ۲۴۲ شغل ایجاد کرده‌اند، خاطرنشان کرد: امسال ۲هزار و ۶۶۶ شغل دستگاه‌های شهرستان موظف هستند که ایجاد کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro