کشکمش سیاسی در کویت بالاگرفت/استعفای 26 نماینده پارلمان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲ تیر ۹۱ - ۱۲:۵۳

  کد خبر : 215

  استعفای ۲۶ نماینده پارلمان کویت…

  خبرگزاری فارس: دستکم ۲۶ نماینده از مجموع ۵۰ نماینده پارلمان کویت در اعتراض به انحلال پارلمان منتخب سال ۲۰۱۲ میلادی …

  خبرگزاری فارس: دستکم ۲۶ نماینده از مجموع ۵۰ نماینده پارلمان کویت در اعتراض به انحلال پارلمان منتخب سال ۲۰۱۲ میلادی و احیای دوباره پارلمان سال ۲۰۰۹ میلادی این کشور استعفا کردند…

  به گزارش فارس به نقل از رسانه های کویتی، این نمایندگان در اعتراض به حکم قضایی مبنی بر ابطال انتخابات سال ۲۰۱۲ پارلمان که مخالفان تحت رهبری اسلامگرا در آن اکثریت را بدست آورده بودند، استعفا کردند.

  برخی منابع پارلمانی گفتند: تعداد نمایندگان مستعفی دستکم به ۲۶ نفر از مجموع ۵۰ نفر رسیده است.

  به گفته برخی منابع، این نمایندگان مستعفی از جناح مخالف در پارلمان سال ۲۰۱۲ و ۲۰۰۹ میلادی هستند.

  دادگاه قانون اساسی کویت چهارشنبه گذشته حکم انحلال پارلمان را که اعضای آن در فوریه گذشته انتخاب شده بودند، صادر کرد و پارلمان گذشته را احیا نمود.

  این حکم دو روز بعد از اقدام شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت در تعلیق فعالیت پارلمان درپی افزایش اختلافات بین دولت و نمایندگان صورت گرفت.

  دادگاه قانون اساسی به بطلان انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۲ و عدم صحت دستور انحلال پارلمان سال ۲۰۰۹ رای داد و تاکید کرد که اعضای قدیم مجلس باید به جای خود بازگردند.

  تاکنون دو وزیر “احمد الرجیب” وزیر کار و امور اجتماعی و “مصطفی الشمالی” وزیر دارایی به دلیل استیضاح، استعفا داده‌اند و  احتمال استیضاح شیخ”احمد الحمود الجابر الصباح” وزیر کشور نیز وجود دارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro