یکی از اهداف امام در تشکیل کمیته امداد ریشه کن کردن فقر و محرومیت بود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۵ اسفند ۹۲ - ۰:۴۴

  کد خبر : 21538

  یکی از اهداف امام در تشکیل کمیته امداد ریشه کن کردن فقر و محرومیت بود

  امام جمعه فومن با بیان اینکه امام با مدیریت خود توانست به انقلاب بها دهد، گفت: از آثار وجودی انقلاب اسلامی، حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه است.

  به گزارش واران نیوز، حجت الاسلام محمد‌باقر صفوی عصر امروز در جشن نیکوکاری در سالن فارابی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اظهار کرد: از آثار وجودی انقلاب اسلامی، حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه است.

  وی افزود:  جشن نیکوکاری در این ایام حساس که عده‌ای از مردم این جامعه و حتی برخی از همسایگان ما در تأمین هزینه‌های روزمره خود دچار مشکل هستند باید مورد توجه عموم مردم قرار بگیرد.

  امام جمعه فومن گفت: مردم در این ایام باید کریمانه و سخاوت‌مندانه برخورد کنند، زیرا آن که دارد و می‎بخشد هر چند کار خوبی است، ولی شاید زیاد لطفی نداشته باشد، اما آنکه خود ندارد ولی همان اندک چیزی را که دارد احسان می‎کند اخلاق کریمانه است.

  صفوی تصریح کرد: مبارزه با ظلم و ستم و تلاش در زمینه ریشه کن کردن فقر و محرومیت در جامعه اهداف اصلی امام در تشکیل کمیته امداد بود.

  وی خاطرنشان کرد: ائمه اطهار (ع) به موضوع دستگیری از فقرا و جلب رضای الهی از این طریق توجه خاصی داشتند و بزرگان دین اسلام این عمل خداپسندانه را به طور پنهانی و شبانه انجام داده و به محرومان امداد رسانی می کرده اند.

  امام جمعه فومن تاکید کرد: بهترین مال، مالی است که آبروی انسان را حفظ کند و خداوند در قرآن مال را خیر معرفی کرده است.

  صفوی با بیان اینکه بزرگترین غم دنیا، دیدن ناراحتی و کمبود در خانواده است، اظهار کرد: خیران با کمک‌های خود به نیازمندان غم و ناراحتی را از خانواده‌های آنان بیرون می‌برند.

  وی افزود: برای کمک به نیازمندان همیشه باید پیش‌قدم بود، چرا که همواره به این مسئله در اسلام تأکید و سفارش فراوان شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro