درصد پوشش جنگلی در استان 40 درصد است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱۶ اسفند ۹۲ - ۱۴:۱۷

  کد خبر : 21543

  درصد پوشش جنگلی در استان ۴۰ درصد است

  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا با بیان اینکه سهم سرانه استانی از جنگل ۲۵ درصد است، گفت: سهم سرانه هر صومعه‌سرایی از جنگل یک دهم است.

  به گزارش واران نیوز، ابراهیم فرجی ظهر امروز در همایش درختکاری اظهار کرد: یکی از سرفصل‌های که منابع طبیعی را در ۱۵ اسفند قرار داده اند نوید
  دادن عید نوروزاست.
  وی، با بیان اینکه صومعه‌سرا با شش شهرستان هم مرز است، افزود: این وضعیت، شهرستان را نسبت به شهرستان‌های دیگر خاص کرده است.
  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا گفت: نزدیک بودن شهرستان به مرکز استان، وصل بودن به تالاب انزلی و جنگل‌ها بستر مناسبی را برای جذب گردشگر در شهرستان ایجاد کرده است.
  فرجی با بیان اینکه صومعه‌سرا دارای بناهای تاریخی بسیاری است، تصریح کرد: این امر با توجه به منابع طبیعی به گسترش گردشگران در شهرستان کمک می‌کند.
  وی خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد از کارهایی که در جهان انجام می‌شود، توجه به گردشگری و منابع طبیعی است.
  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا با بیان اینکه، مساحت صومعه‌سرا ۷۳۲ کیلومتر مربع با بیش از ۱۳۶ هزار جمعیت است، تاکید کرد: در هر کیلومتر مربع در شهرستان تراکم جمعیت ۱۸۶ و هشت دهم است.
  فرجی با اشاره به اینکه تورم تراکم جمعیت استانی ۱۶۰نفر است، اظهار کرد: صومعه‌سرا از تورم استانی فراتر رفته و این زنگ خطری برای شهرستان است.
  وی با بیان اینکه درصد پوشش جنگلی در استان ۴۰ درصد است، افزود: در صومعه‌سرا درصد پوشش جنگلی هفده و ۷۵درصد، که از نورم استانی کمتر است.
  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا گفت: منابع طبیعی حافظ جنگل نیست بلکه مردم هستند که جنگل را حفاظت می کنند.
  فرجی با بیان اینکه سهم سرانه استانی از جنگل ۲۵ درصد، و سهم سرانه جهانی۶۱ دهم و هر ایرانی ۱ درصد است، تصریح کرد: سهم سرانه هر صومعه سرایی از جنگل یک دهم است.
  وی خاطرنشان کرد: از مساحت کل استان ۸۵ درصد جنگل است و در صومعه‌سرا از کل مساحتش ۳۰درصد جنگل است.
  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا با بیان اینکه حفاظت از آب‌های سطحی از کارهایی است که در جنگل انجام‌می‌شود، تاکید کرد: در زمان
  بارندگی و سیلاب، اگر حاشیه رودخانه درختکاری باشد سیل به مردم هیچ گونه آسیبی وراد نمی‌کند.
  فرجی افزود: اگر در حاشیه رودخانه‌ها درختکاری نباشد با باررش باران و سیلاب، خانه‌های مردم آسیب می‌بینند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro