اولین بذرپاشی خزانه برنج در صومعه‌سرا انجام شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۲ - ۲۰:۵۰

  کد خبر : 21558

  اولین بذرپاشی خزانه برنج در صومعه‌سرا انجام شد

  رئیس جهاد کشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه اولین بذرپاشی خزانه برنج در صومعه‌سرا انجام شد، گفت: اینکار توسط جمهور احمدی‌راد …

  رئیس جهاد کشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه اولین بذرپاشی خزانه برنج در صومعه‌سرا انجام شد، گفت: اینکار توسط جمهور احمدی‌راد کشاورز روستای آقامحله صومعه‌سرا انجام گرفته است.

  احمد پادیاب در گفت‌و‌گو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه صومعه‌سرا ۲۸ هزار اراضی شالیکاری دارد، اظهار کرد: دومین شهرستان تولید برنج در استان گیلان محسوب می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه تا کنون کشاورزان حدود ۳۵ درصد از اراضی کشاورزی را شخم زمستانه زده اند، افزود: کشاورزان تا پایان اسفندماه نسبت به شخم زمستانه خود که باعث کاهش آفات و بیماری‌های گیاهی می‌شود و ۲۰ درصد صرفه جویی آب زراعی را به همراه دارد اقدام به شحم زمستانه کنند.

  رئیس جهادکشاورزی صومعه‌سرا گفت: با توجه به پیش بینی کمبود آب در سال زراعی آینده کشاورزان را تشویق به همزمانی خزانه گیری و هم زمانی کشت برنج می نماید.

  پادیاب تصریح کرد: کشاورزان حداقل ده روز نسبت به سال گذشته نسبت به کشت برنج اقدام نمایند.

  وی با آرزوی سال زراعی خوب برای کشاورزان، تاکید کرد: کشاورزان برای تهیه کود شیمیایی به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه نمایند.

  رئیس جهادکشاورزی صومعه‌سرا با اشاره به اینکه حدود ۲هزار و ۳۰۰ تن کود شیمیایی خریداری کرده‌اند، گفت: ۲هزار و ۱۰۰ تن کود شیمیایی بین کشاورزان توزیع شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro