در صومعه سرا پهلوانان می میرند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۹ اسفند ۹۲ - ۱۹:۱۷

  کد خبر : 21588

  در صومعه سرا پهلوانان می میرند

  هفته گذشته خبری مبنی بر اینکه یک مربی باسابقه کاراته در یک اقدامی جالب رکورد شکستن ۱۲ عدد نارگیل را در کمترین زمان ممکن در جهان شکستدر رسانه ها منعکس شد، این مربی صومعه سرایی که رکوردهای دیگری چون راه رفتن روی ذغال داغ و شکستن چندین جدول بتنی روی سینه با پتک و از این دست رکوردها را در پرونده دارد، عملش از سوی رسانه ملی مورد سرزنش قرار گرفت.

  به گزارش واران نیوز به نقل از خزر اسپرت: خبر شبکه باران در اقدامی عجیب با پخش این خبر، به جای تشویق این ورزشکار شکستن ۱۲ عدد نارگیل ده هزار تومانی را هدر دادن بیت المال عنوان کرد، نکته جالب تر اینکه وقتی اداره ورزش و جوانان صومعه سرا مکتوب به صدا و سیما اعلام کرد که نارگیل ها از هزینه شخصی ورزشکار تهیه شده بود این بخش خبری مجددا در مقام پاسخ برآمد و این بار از عنوان اسراف استفاده کرد و گفت در اسلام اسراف مکروه است.

  از این رو برخی ورزشکاران و شاگردان این مربی طی نامه ای مکتوب به استاندار گیلان این عمل صدا و سیما را مورد نکوهش قرار دادند.

  متن نامه بدین شرح است:

  آقای استاندار در صومعه سرا پهلوانان می میرنند !

  جناب آقای دکتر نجفی استاندار محترم گیلان

  سلام علیکم

  نسیم دولت تدبیر در گیلان امید را در دل یخ  زده جوانان شهر بی نقطه زنده کرده بود و جوانان این شهر به خود می بالیدند که امیدی برای زندگی و آینده هست ! شهر بی نقطه  صومعه سرا را می گوییم که از ورودی تا خروجی اش پراز قلیان سراست و بسیاری از جوانان این مکان ها را پاتوق خود می دانند آری همانجا که دودهای آن عاقبت به چشم همگان خواهد رفت.

  ورزش حلقه گمشده شهر ی است که روزی و روزگاری بزرگان و قهرمانان زیادی را به خود دیده است اما سوالی که همیشه در ذهن ما بود این است چرا پهلوانان همیشه در این شهر می میرند! و چرا در خلوت عزلت می نشینند! ویا چه کسانی مانع رشد شان می شود! چنین شهری را در ذهن خود مجسم کنید، حال  استادی در رشته کاراته بتواند بیش از ۲۰۰ هنرجو را با کمربندها و عناوین قهرمانی و شرکت در مسابقات استانی و کشوری  بپروراند آیا رکورد دار نیست رکورد مردانگی و غیرت را نباید به چنین کسی داد؟ مردی که شاید بارها ازنان شب فرزند خود برای رشد و توسعه ورزشی و قهرمان پروری زده است و بی هیچ در خواستی و حمایتی عشق به فرزندان پاک شهر خود دارد. در چنین شهری کم کسی است که بتواند مانع از ورود جوانان به قلیان سراها شود و آنها را با ورزش آشنا کند.

  این مرد استاد مسعود بیجاری دارنده دان ۵ کاراته است که عمر خود را صرف امور ورزش کرده است. اما چند شب پیش از واحد مرکزی خبر گیلان در بخش خبر شبانگاهی گیلکی، خبری در مورد رکودشکنی استادمان پخش کرد که در این خبر رکورد شکستن ۱۲ عدد نارگیل با دست در ۷۰ ثانیه به سمع نظر علاقمندان رسید که سپس گوینده این کار را به خاطر قیمت هر عدد نارگیل ۱۰ هزار تومانی اسراف اعلام کرد و به  تخریب چهره ای ورزشکار پرداخت.

  این نوع اطلاع رسانی که از اخلاق رسانه ای هم بدور است با عکس العمل ها و اعتراضات شدیدی مواجه شد اما بدتر از همه این بود که واحد مرکزی خبر با پافشاری اشتباه خود را نپذیرفته و به جای عذرخواهی باز به تخریب مجدد ورزشکاری پرداخت که خون دلها خورده  تا به شاگردانش بفهماند که انسان سالم با نیرو و ذهن می تواند از سختی ها بگذرد و می تواند با امید زندگی کند. کمکمان کنید تا در ذهنمان حک نشود که می خواهند پهلوانان بمیرند و جوانان راهی ناکجا آباد پر از دود شوند ما جمعی از ورزشکاران و شاگردان و حامیان ورزش در شهرستان صومعه سرا این عمل صدا و سیما گیلان را عملی ناپسند و بدور از اخلاق حرفه ای رسانه ای می دانیم و از شما نماینده عالی دولت در گیلان می خواهیم  امید را در دل ورزشکاران صومعه سرایی و استادمان زنده کنید همانطور که حضرت امام خمینی «ره»می فرموند: من ورزشکار نیستم اما ورزشکاران را دوست دارم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro