بیش از 700دیدار با خانواده شهدا از 1 فروردین تا پایان امسال

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۲ - ۱:۲۲

  کد خبر : 21605

  بیش از ۷۰۰دیدار با خانواده شهدا از ۱ فروردین تا پایان امسال

  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران صومعه‌سرا از بازدید ۷۸۰ خانواده شهدا، جانباز و ایثارگر تا پایان سال ۹۲ خبر داد.

  فرامرز فرج‌پور  در گفت‌و‌گو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه ۲۲اسفند، سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و به نام شهید نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: علت این نامگذاری تأسیس بنیاد شهید در ۲۲ اسفند ۵۸ به دستور امام(ره) است.

  وی افزود: بعد از جنگ تحمیلی ایامی را برای هر یک از مناسبت‌ها تعیین کردند و این روند سبب شد که در سال ۸۳ شورای عالی فرهنگی به‌مناسبت تکریم از خانواده‌ شهدا روز ۲۲ اسفند را با عنوان روز بزرگداشت شهدا نامگذاری کنند.

  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران صومعه‌سرا گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و دلجویی از خانواده شهدا از وظایف این نهاد است که در این زمینه از اول فروردین ۹۲ تا پایان امسال  از ۷۸۰خانواده شهید، جانباز و ایثارگر بازدید شده است.

  فرج‌پور با بیان اینکه از فروردین امسال تا کنون در شهرها، بخش‌ها و روستاها یادواره‌های شهدای زیادی برگزار شده است، تصریح کرد: تعداد یادواره‌های برگزار شده ۸۶ مورد بوده است.

  وی با بیان اینکه، پنج شنبه آخر هرماه کارمندان بنیاد شهید و امورایثارگران بر سر مزار شهدا  حاضر می‌شوند و با شهدا بیعت می‌کنند، خاطرنشان کرد: در ۱۲ ماه، ۱۲ بیعت با شهدا انجام شده است.

  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران صومعه‌سرا اظهار کرد: در سال ۹۲، به مناسبت‌های مختلف همراه با مسئولان شهرستان ۱۷ بار مزار شهدا را گلباران کرده‌اند.

  فرج‌پور با بیان اینکه در سطح شهر و روستاها تابلوی یادمان شهدا نصب کرده‌اند، افزود: نصب تابلو با مشارکت دهیاری‌ها ۱۶ مورد وبا مشارکت شهرداری‌ها ۱۱ مورد بوده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro