برگزاری سوگواره یاس نبوی در 23 بقاع متبرکه شهرستان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۲ - ۲:۰۲

  کد خبر : 21608

  برگزاری سوگواره یاس نبوی در ۲۳ بقاع متبرکه شهرستان

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا از برگزاری سوگواره یاس نبوی به مناسبت ایام فاطمیه در ۲۳ بقاع متبرکه شهرستان خبر داد.

  عزیز خادم‌شریف در گفت‌و‌گو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه سوگواره یاس نبوی، ویژه برنامه‌ای برای افزایش سطح آگاهی از شخصیت زن مسلمان با محوریت حضرت زهرا(س) است، اظهار کرد: در راستای توسعه و ترویج معارف نورانی معصومین(ع) و تقویت باورهای دینی در میان آحاد جامعه این سوگواره در بقاع متبرکه برگزار می‌گردد.

  وی افزود: ترویج فضائل و سیره فاطمی، معرفی شخصیت حضرت زهرا(س) و اقامه عزای آن حضرت، ترویج خطبه فدکیه حضرت زهرا(س) به عنوان منشور بصیرت در دفاع از ولایت، ترویج فرهنگ وقف بر اساس اجرای نیات واقفین، ایجاد فضای فرهنگی و معنوی در تمام امامزادگان و بقاع متبرکه و بهره‌مندی از روز شهادت حضرت زهرا(س) از اهداف برگزاری سوگواره یاس نبوی است.

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا گفت: طرح سوگواره یاس نبوی از ۲۴ اسفند همزمان با آغاز ایام فاطمیه در ۲۳ بقاع شاخص شهرستان برگزار می‌شود.

  خادم‌شریف تصریح کرد: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر عاشورایی بر پا کردن مراسم عزاداری شهادت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت ایام فاطمیه، این مراسم برگزار خواهد شد.

  وی خاطرنشان کرد: ارسال پیامک های اطلاع رسانی مراسم سوگواره و همچنین پیامک‌های مناسبتی و مذهبی متناسب با شهادت حضرت زهرا(س)، ارسال احادیث مرتبط با زائرین و عزاداران فاطمی و توزیع بروشورهای تبلیغی و اطلاع رسانی طرح مذکور در امامزادگان و بقاع متبرکه، توزیع ویژه نامه احسان ماندگار در بین زائرین و عزاداران فاطمی از جمله اقدامات اولیه جهت برگزاری این مراسم است.

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا تاکید کرد: برای اجرای هر چه بهتر برنامه تلاش شده است ضمن جلب مشارکت سایر نهادها از حداکثر ظرفیت موجود در این زمینه استفاده گردد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro