امام جمعه صومعه‌سرا: بالا رفتن سن ازدواج از مشکلات جامعه است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۵ مهر ۹۱ - ۱:۲۵

  کد خبر : 2161

  امام جمعه صومعه‌سرا: بالا رفتن سن ازدواج از مشکلات جامعه است

  امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه دین‌مداری به جای سرمایه‌مداری باید معیار ازدواج جوانان امروز باشد، گفت: بالا رفتن سن …

  امام جمعه صومعه‌سرا با بیان اینکه دین‌مداری به جای سرمایه‌مداری باید معیار ازدواج جوانان امروز باشد، گفت: بالا رفتن سن ازدواج از مشکلات جامعه است.

  حجت‌الاسلام اسماعیل صدیقی عصر امروز در جمع مسئولان فرهنگی این شهرستان با تبریک فرارسیدن سالروز ازدواج امیر‌المومنین (ع) و فاطمه (س) اظهار کرد: ازدواج مورد تاکید دین مبین اسلام و یکی از سنت‌های حسنه به یادگار مانده از پیامبر اکرم (ص) است.

  وی با بیان اینکه تداوم نسل‌ها از مهم‌ترین خواسته‌های بشر در طول تاریخ بوده است، تصریح کرد: اسلام برای تشکیل حریم خانواده و تداوم نسل‌ها چارچوب مشخصی را به افراد نشان داده است.

  امام جمعه صومعه‌سرا با تاکید بر رعایت چارچوب و حریم‌های قانونی ازدواج و تداوم نسل اذعان کرد: پیروی از دستورات دین اسلام و آموزه‌های دینی و قرآنی یک اصل مهم و انکارناپذیر در راستای جلوگیری از شیوع گسترده فسادهای اجتماعی محسوب می‌شود.

  وی مسلمانان را از پیروان راستین و واقعی دین اسلام خواند و افزود: توجه به فرامین دینی و مذهبی آدمی را به راه راست و مستقیم هدایت می‌کند.

  صدیقی با اشاره به پیوند و ازدواج امیرالمومنین (ع) و فاطمه (س) متذکر شد: پیوند امام علی (ع) و فاطمه‌زهرا (س) به دلیل دوری از مادی‌گرایی و مباحث بی‌ارزش دنیوی بسیار پاک و دینی انجام شد.

  وی، فاطمه (س) را مظهر یک زن متدین، پاک و بهترین الگو برای زنان امروز برشمرد و عنوان کرد: فاطمه (س) از بین تمام خواستگاران صاحب نام و مال تنها فردی را برای زندگی برگزید که جزو باور دین و منشأ دینداری چیز دیگری نداشت.

  امام جمعه صومعه‌سرا اضافه کرد: دینداری علاوه بر ایمان راسخ با خود اخلاق نیکو، عزم و توان راسخ برای درست زیستن، افتخار یاری رساندن به دیگران و در نتیجه خرسندی خانواده‌ها را به همراه دارد.

  وی با تاکید بر دوری جوانان از فرهنگ‌ها و توقعات برگرفته از تبلیغات نادرست غرب در جوامع امروزی یادآور شد: دین‌مداری به جای سرمایه‌مداری باید معیار ازدواج جوانان امروز باشد.

  صدیقی گفت: جوانان برای ازدواج شخصی لایق و متدین را برگزینند تا در آرامش و امنیت خاطر بیشتر به ادامه زندگی و تربیت فرزندان خود بپردازند.

  وی به چگونگی شناخت و ترویج الگوهای صحیح در زندگی اشاره کرد و افزود: افراد با مطالعه سیره زندگی اولیای دین قادر به شناخت بهتر و بیشتر الگوهای زندگی خواهند بود.

  امام جمعه صومعه‌سرا بالا رفتن سن ازدواج و حسادت را از مباحث و مشکلات بزرگ کنونی در کشور دانست و گفت: نباید توقعات بی‌مورد فرزندان و یا خانواده‌ها اهداف تشکیل پیوندهای مقدس زناشویی را سست و لرزان کند.

  وی با بیان اینکه رویکردهای دینی و فرهنگی اساس تشکیل امر زناشویی و تداوم نسل در نظام جمهوری اسلامی است، ادامه داد: نباید باورهای دینی و فرهنگی با تبلیغات سوءدشمن برچیده شود.

  صدیقی با اشاره به فعالیت متولیان امر فرهنگی کشور، خاطرنشان کرد: این نهادهای اصلی در راستای جلوگیری از بروز فسادهای اجتماعی و جنسی نقشی مهم و تاثیرگذار دارند.

   

  منبع:فارس

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro