گوشت بدون مهر استاندارد نخرید!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۲ - ۴:۲۷

  کد خبر : 21610

  گوشت بدون مهر استاندارد نخرید!

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا با بیان اینکه مواد گوشتی و خام احتمال فاسد بودنشان زیاد است، گفت: مسافران از قصاب‌های محلی که بر روی گوشت مهر استاندارد ندارد گوشت خریداری نکنند.

  دکتر مهدی بهروزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه مردم باید نسبت به سلامت یک محصول حساس باشند، اظهار کرد: حتما گوشت قرمزی که استفاده می کنند دارای مهر استاندارد بهداشتی کشتارگاه باشد.

  وی با بیان اینکه در بحث خرید مرغ، مردم به تاریخ عمل‌آوری و انقضا مرغ حساس  و توجه ویژه ای داشته باشند، افزود: چون مواد خام احتمال فاسد بودنشان خیلی بالاست و بهداشت آن به همان اندازه حساس است، حساسیت بالایی را می طلبد.

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا با بیان اینکه مردم در فصل مسافرت، عادت رفتن به طبیعت و خرید گوشت از قصابی‌های محلی را دارند، گفت: به مردم توصیه می‌شود گوشت خارج از کشتارگاه کشته شده را خریداری نکنند.

  بهروزی با اشاره به اینکه بیماری هاری در گوشت، بعد از ذبح قابلیت ردیابی ندارد، تصریح کرد: گوشت قابلیت انتقال بیماری به افراد را دارد.

  وی خاطرنشان کرد: بازرسی قبل از کشتار بسیار مهم است و این مسئله حساس در کشتارگاه‌ها به صورت ویژه انجام می‌شود.

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا تاکید کرد: به مردم توصیه می‌شود از خرید گوشت‌های غیر استاندارد خودداری نمایند و نسبت به سلامت محصولات پروتئینی که مصرف می کنند حساسیت بیشتری داشته باشند.

  بهروزی با بیان اینکه مردم در صورت دیدن موارد مشکوک و خاص می‌توانند با تلفن گویای ۱۵۱۲ تماس حاصل کنند، اظهار کرد: به واسطه همان تلفن در جریان شکایت قرار می گیرندو نیروهایشان را سریعا به آن محل اعزام می کنند.

  وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز تشدید بازرسی ها را دارند، افزود: این طرح به صورت کشیک سیار و ثابت در سطح شهرستان انجام می‌گیرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro