تنها تسهیلات دولت به این شرکت در قالب وام است.

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۸ اسفند ۹۲ - ۱۴:۲۹

  کد خبر : 21662

  تنها تسهیلات دولت به این شرکت در قالب وام است.

  رئیس تعاون روستایی صومعه‌سرا با بیان اینکه این نهاد عامل توزیع دولت در بخش کشاورزی است، گفت: نهاده‌های کشاورزی شهرستان توسط تعاون روستایی تامین می‌شود.

  ناصر رجبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه تعاون روستایی شبکه‌ای است که به روستاییان خدمات رسانی می‌کند، اظهار کرد: عامل توزیع دولت در بخش کشاورزی اعم از سم و کود است.

  وی افزود: شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاون روستایی، به نوعی اتحادیه‌های خدمات رسان هستند و تولیدی نیستند.

  رئیس تعاون روستایی صومعه‌سرا با بیان اینکه اکثر شرکت‌ها در راستای تولید خدمت‌رسانی می‌کنند، گفت: شرکت‌هایی که خدماتی هستند وابسته به بازارند.

  رجبی با اشاره به اینکه تعاون روستایی، شرکت سوددهی نیست، تصریح کرد: این شرکت سالیان طولانی خدمات دولت را به عنوان واسطه به مردم می‌دهد.

  وی با بیان اینکه تعاونی‌های روستایی توسط مردم تشکیل می‌شود، خاطرنشان کرد: مردم چند روستا جمع می‌شوند و یک شرکت تعاونی تشکیل می‌دهند.

  رئیس تعاون روستایی صومعه‌سرا با بیان اینکه چند شرکت تعاونی جمع می‌شوند و یک اتحادیه را در شهرستان تشکیل می‌دهند، تاکید کرد: چند اتحادیه شهرستان باهم یک اتحادیه در استان تشکیل می‌دهند.

  رجبی اظهار کرد: برای تشکیل اتحادیه مرکزی تعاون روستایی در کشور، چند اتحادیه از استان‌های مختلف با هم جمع می‌شوند و یک اتحادیه مرکزی تشکیل می‌دهند.

  وی با اشاره به اینکه سرمایه اصلی تشکلات تعاونی روستایی برای مردم است، افزود: تعاون روستایی تنها شرکتی است به دلیل خدمات رسانی به مردم، از مالیات معاف است.

  رئیس تعاون روستایی صومعه‌سرا با اشاره به اینکه بودجه‌ای از طرف دولت به شرکت‌های تعاونی تعلق نمی‌گیرد، گفت: تنها تسهیلات دولت به این شرکت در قالب وام است.

  رجبی با بیان اینکه مردم را نمی‌توان برای سرمایه‌گذاری بیشتر در این شرکت‌ها متقاعد نمود، تصریح کرد: هر شرکتی که با سرمایه‌های مردم تشکیل می‌شود باید با افزایش سرمایه توسط مردم رونق بگیرد.

  وی از دیگر مشکلات این شرکت را عدم نقدینگی در کشور دانست و خاطرنشان کرد: شرکت‌های تعاونی از چرخه روند توزیع کالاهای اساسی به نهاده‌های کشاورزی، به نوعی وابسته به اقتصاد شده است.

  رئیس تعاون روستایی صومعه‌سرا با اشاره به اینکه بزرگترین فروشگاه مواد غذایی شهر را در این نهاد دارند، تاکید کرد: به دلیل عدم تمکن مالی طی قراردادی به شرکت فروشگاه زنجیره‌ای رفاه استان واگذار شده که اولین و بزرگترین شعبه رفاه شهرستان است.

  رجبی اظهار کرد: در بحث توزیع کالا، بالغ بر چهار هزار توزیع سبد کالا توسط فروشگاه زنجیره‌ای رفاه در شهرستان انجام گرفته است.

  وی افزود: در راستای جمع‌آوری  و هدایت دست‌فروشان سبزی محلی، توسط شهردار شهرستان، آنها را به محل تعاونی روستایی انتقال و اسکان دادند.

  رئیس تعاونی روستایی صومعه‌سرا با بیان اینکه این نهاد به عنوان تنها اتحادیه استانی به عنوان مجری نمایشگاه بهاره انتخاب شده است، گفت: نمایشگاه بهاره با ۵۵ غرفه در این مکان برپا شده است.

  رجبی تصریح کرد: عرضه مستقیم مرغ گرم ، مرغ منجمد، گوشت برزیلی و گوشت ایرانی در این نمایشگاه فروخته می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro