در بازرسی‌های انجام گرفته، 6 مورد تخلف ثبت شده است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۷ فروردین ۹۳ - ۲:۲۲

  کد خبر : 21795

  در بازرسی‌های انجام گرفته، ۶ مورد تخلف ثبت شده است

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا با بیان اینکه در بازرسی‌های انجام گرفته، شش مورد تخلف را ثبت کرده‌اند، گفت: متخلفین در مرحله ابتدایی تعهد داده‌اند که دیگر تخلفشان را تکرار نکنند

  مهدی بهروزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه دامپزشکی نسبت به سلامت یک محصول که به مردم عرضه می‌شود،حساس است، اظهار کرد: برای اینکه مواد غذایی و دامی سالم مورد استفاده مردم قرار بگیرد این شبکه از ۲۰ اسفند شروع به بازرسی کرده است و تا ۱۶ فروردین ادامه دارد.

  وی افزود: در بازدیدها، مراکز عرضه گوشت، مرغ، تخم مرغ، سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و رستوران‌ها را مورد بازرسی قرار می‌دهند و از علامت استاندارد محصولات عرضه‌شان اطمینان حاصل می‌کنند. رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا گفت:تعدادی بازدید مشترک با بازرسان بازرگانی و تعزیرات، به مراکزی که اشاره شد دارند و در صورت مشکل همانجا صورت جلسه می‌کنند و اقدامات اولیه برخورد با متخلف را انجام می‌دهند.

  بهروزی با بیان اینکه در بازرسی‌های انجام گرفته، شش مورد تخلف را ثبت کرده‌اند، تصریح کرد: متخلفین در مرحله ابتدایی تعهد داده‌اند که دیگر تخلفشان را تکرار نکنند. وی تاکید کرد: تخلف متخلفین، کشتار غیرمجاز گوسفندان برای مصرف‌کنندگان بود که این امر بیشتر در منطقه تنیان و طاهرگوراب اتفاق افتاده است.

  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا اظهار کرد: از دیگر مشکلاتی که در بازرسی مشاهده شده است، زنده‌فروشی مرغ‌های گوشتی است که در آینده طی جلسه‌ای با فرماندار و شهردار از این کار در سطح شهر جلوگیری می‌شود.

  بهروزی با بیان اینکه پرده‌های هشدار بهداشتی فراهم کرده‌اند، افزود: پرده‌ها را در مناطق مختلف نصب کرده‌اند تا به مصرف کنندگان هشداردهند از مصرف گوشت های فاقد مهربهداشتی مربوط به کشتارگاه جلوگیری شود. وی با بیان اینکه توصیه‌شان بر این است که مصرف کنندگان به بهداشتی بودن محصولاتی که مورد استفاده قرار می‌دهند توجه کنند، گفت: مصرف‌کنندگان از مصرف گوشت های فاقد مهر خودداری کنند و همچنین مرغ را به صورت بسته بندی و باکد رهگیری که در پشت آن است خریداری نمایند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro