انجام اولین بذرپاشی مکانیزه برنج در روستای اسفند صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۹ فروردین ۹۳ - ۱۵:۵۵

  کد خبر : 21802

  انجام اولین بذرپاشی مکانیزه برنج در روستای اسفند صومعه‌سرا

  رئیس جهادکشاورزی صومعه‌سرا گفت: اولین بذرپاشی مکانیزه برنج در روستای اسفند این شهرستان انجام شد

  احمد پادیاب در گفت‌و‌گو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه پنج واحد بانک نشاء با استفاده از تسهیلات بانکی در صومعه‌سرا فعال است، اظهار کرد: بانک نشاء در سال زراعی امسال حدود ۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزارهای شهرستان را برای تولید نشاء و کشت مکانیزه به عهده دارد.
  وی با بیان اینکه از مزایای بانک نشاء ایجاد اشتغال برای کارشناسان بخش کشاورزی و توسعه کشت مکانیزه در سطح شهرستان است، افزود: کاهش هزینه های تولید و افزایش تولید در واحد سطح و افزایش مدیریت مزرعه توسط کشاورزان از دیگر مزایای بانک نشاء است.
  رئیس جهادکشاورزی صومعه‌سرا با اشاره به تسهیلاتی که به متقاضیان خرید ماشین‌آلات کشاورزی داده شده است، گفت: پیش بینی می‌شود امسال نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش کشت مکانیزه در شهرستان داشته باشند.
  پادیاب با تاکید به اینکه کشاورزانی که تا کنون شخم زمستانه انجام نداده‌اند، نسبت به شخم زمستانه اراضی خود اقدام کنند، تصریح کرد:شخم زمستانه سبب صرفه‌جویی ۲۰ درصدی در تامین آب زراعی می‌شود.
  وی تاکید کرد: با توجه به پیش بینی کمبود آب در سال زراعی امسال کشاورزان را تشویق به همزمانی خزانه گیری و هم زمانی کشت برنج می نماید.
  رئیس جهادکشاورزی صومعه‌سرا گفت: اولین بذرپاشی مکانیزه برنج در روستای اسفند این شهرستان انجام شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro