تبلیغات شدید صهیونیستها علیه نماینده جدید ایران در سازمان ملل متحد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۶ فروردین ۹۳ - ۳:۳۷

  کد خبر : 21865

  تبلیغات شدید صهیونیستها علیه نماینده جدید ایران در سازمان ملل متحد

  در روزهای گذشته تبلغات وسیعی از سوی رسانه های اسرائیلی و صهیونیستی در سراسر دنیا انتشار یافته است که طی آن سعی شده اقدام آقای حسن روحانی رئیس جمهور ایران را برای انتخاب آقای حمید ابوطالبی به زیر سوال ببرند.

  به گزارش واران نیوز به نقل از بولتن نیوز: از واشنگتن و طی تماس برقرار شده با ساختمان پنج طبقه وزارت خارجه امریکا ویزای اقامت آقای حمید ابوطالبی بعنوان نماینده جدید ایران در سازمان ملل متحد تاکنون صادر نشده است.

  در روزهای گذشته تبلغات وسیعی از سوی رسانه های اسرائیلی  و صیهونیستی در سراسر دنیا انتشار یافته است که طی آن سعی شده اقدام آقای حسن روحانی رئیس جمهور ایران را برای انتخاب آقای حمید ابوطالبی  که از او بعنوان یکی از دانشجویان پیرو خط امام نام برده می شود که در تسخیر سفارت جاسوسی امریکا در سال ۱۹۷۹ دست داشته است و یکی از اعضای این گروه بوده است را به زیر سوال ببرند.

  آقای ابوطالبی در مصاحبه با خبرگزاری بلومبرگ ادعا کرده است که او در بین دانشجویان اولیه که سفارت امریکا را تسخیر کرده اند حضور نداشته است!! و فقط بعنوان مترجم در طی مدتی که سفارت در دستان پرتوان دانشجویان ایرانی بوده مشارکت داشته و بفالعیت می پرداخته است

  حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رییس‌جمهور، متولد سال ۱۳۳۶ تهران و دارای مدرک دکترای جامعه شناسی تاریخی از دانشگاه لرون فرانسه، کارشناسی ارشد جامعه شناسی سیاسی از دانشگاه سوربن فرانسه، کارشناسی ارشد تاریخ فرهنگ و تمدن‌ اسلامی از دانشکده الهیات دانشگاه تهران و کارشناسی جامعه شناسی از دانشگاه تهران است.

  در سوابق ابوطالبی مسئولیت‌های گوناگونی همچون سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشورهایی نظیر ایتالیا، بلژیک، استرالیا و اتحادیه اروپا (به مدت ۱۵ سال)، مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه(به مدت ۵ سال)، مشاور وزیر امور خارجه(به مدت۵ سال) و عضویت در شورای استراتژیک وزارت امور خارجه نمایان است.

  وی همچنین علاوه بر عضویت در هیات علمی دائره‌المعارف بزرگ اسلامی، عضو شورای راهبردی سیاست خارجی و هیات علمی سیاست خارجی و رییس گروه مطالعات آسیای مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و از اعضای هیات علمی و تحریریه نشریه بین‌المللی ایرفا (Iranian Review of Foreign Affairs) نیز است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro