فناوری هسته‌ای در برگیرنده بسیاری از علوم مهندسی و پایه است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۳ - ۲۰:۲۹

  کد خبر : 21912

  فناوری هسته‌ای در برگیرنده بسیاری از علوم مهندسی و پایه است

  معاون فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه فناوری هسته‌ای در برگیرنده بسیاری از علوم مهندسی و پایه است،افزود: در حال حاضر منحصرا در اختیار تعداد کمی از کشورهای جهان است

  معاون فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه  فناوری هسته‌ای در برگیرنده بسیاری از علوم مهندسی و پایه است،افزود: در حال حاضر منحصرا در اختیار تعداد کمی از کشورهای جهان است

  مختار رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه ۲۰ فروردینماه سال ۱۳۸۵ خبر دستیابی ایران به فناوری غنی‌سازی اورانیوم و راه‌اندازی یک زنجیره کامل غنی سازی در نظنز اعلام شد، اظهار کرد: در پی این خبر با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، به پاس قدردانی از تلاش‌های افتخارآمیز دانشمندان جوان ایران اسلامی، ۲۰فروردین مقارن با تکمیل چرخه سوخت هسته‌ای در تقویم رسمی ایرانیان روز ملی فن‌آوری هسته‌ای نام گرفت.

  وی با بیان اینکه این فناوری در برگیرنده بسیاری از علوم مهندسی و پایه است، افزود: در حال حاضر منحصرا در اختیار تعداد کمی از کشورهای جهان است.
  معاون فرماندار صومعه‌سرا گفت: اهمیت کسب فناوری هسته‌ای موجب جهش علمی و در همه زمینه‌های علمی و صنعتی در کشورمان شده است.
  رضایی تصریح کرد: موفقیت بزرگ در فناوری هسته‌ای بیش از هرچیز مرهون تصمیمات و سیاست‌های مدبرانه و دوراندیشانه مسئولان عالی رتبه نظام در رفع تعلیق از تاسیسات هسته‌ای کشورمان است.
  وی خاطرنشان کرد: پایداری و مقاومت در مقابل خواسته نامشروع دیگران، خودباوری و اعتماد نیروهای خلاق کشور، نشان داد می‌تواند قله‌های دانش پیشرفت هسته‌ای، در حداقل زمان ممکن فتح شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro