تخصیص 11 میلیارد تومان تسهیلات به حادثه‌دیدگان برف در شهرستان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۴ فروردین ۹۳ - ۲:۴۶

  کد خبر : 21942

  تخصیص ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات به حادثه‌دیدگان برف در شهرستان

  رئیس بنیاد مسکن و شهرسازی صومعه‌سرا از تخصیص ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات به حادثه دیدگان برف در این شهرستان خبر داد.

  عبدالله محافظت‌کار در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه بارش شدید برف در بهمن ۹۲ خسارت‌های زیادی را در بخش‌های مسکونی، تجاری، انباری و مسجد وارد کرده است، اظهار کرد: چهار هزار و ۹۲۰ واحد دچار خسارت شده‌اند.
  وی با بیان اینکه دو هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در شهرستان خسارت دیده است، افزود: ۴۰۰ واحد تجاری و یک هزارو ۳۰۰ واحد انباری دچار آسیب‌دیدگی شده‌اند که با بازدید از این واحدها برآورد خسارت کرده‌اند.
  رئیس بنیاد مسکن و شهرسازی صومعه‌سرا گفت: با بازدید از واحدهای خسارت دیده، برای آنها پرونده‌سازی کرده‌اند و بر اساس درصد خسارت آنها را از هم تفکیک نموده‌اند.
  محافظت‌کار با بیان اینکه تا پایان فروردین ماه امسال کلیه وام‌های بلاعوض واحدهای مسکونی به حساب حادثه‌دیدگان واریز می‌شود، تصریح کرد: واحدهای انباری که حادثه دیده‌اند بعد از دریافت وام بلاعوض برای تعمیر و مرمت مکان حادثه‌دیده خود به بانک معرفی می‌شوند. وی با اشاره به اینکه به واحدهایی که بالای ۳۱ درصد تخریب شده‌اند، تسهیلات تعلق می‌گیرد، خاطرنشان کرد: نوع خسارت‌های وارده شده و بلاعوض براساس میزان خسارت از ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان برای تعمیر واحدهای مسکونی است.
  رئیس بنیاد مسکن و شهرسازی صومعه‌سرا با بیان اینکه تسهیلات بلاعوض بر اساس سطح ۱، ۲ و ۳ متغیر است، تاکید کرد: وام‌هایی که به حادثه دیدگان تعلق می‌گیرد از ۳ میلیون تا ۲۰ میلیون تومان است.
  محافظت‌کار با اشاره به اینکه اعتبارات و تسهیلات کاملا به شهرستان تعلق گرفته است، اظهار کرد: ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات در دو بانک عامل صادرات و رفاه تخصیص پیدا کرده است.
  وی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن افراد حادثه‌دیده را به بانک برای دریافت وام معرفی می‌نماید، افزود: پرونده‌سازی کامل متقاضیان انجام شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro