رفع تصرف 52 هزار متر مربع اراضی صومعه‌سرا از دست سودجویان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۴ فروردین ۹۳ - ۳:۰۰

  کد خبر : 21945

  رفع تصرف ۵۲ هزار متر مربع اراضی صومعه‌سرا از دست سودجویان

  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا از رفع تصرف ۵۲ هزار متر مربع از اراضی این شهرستان از دست سودجویان خبر داد

  به گزارش واران نیوز،ابراهیم فرجی در جمع خبرنگاران از رفع تصرف اراضی این شهرستان از دست سودجویان خبر داد و اظهار کرد: ۵۲ هزار متر مربع از اراضی این شهرستان رفع تصرف شد.
  وی با اشاره به اینکه ۴۰ هزار متر مربع زمین نهال‌کاری شده توسط سودجویان تصرف شده بود، گفت: شعبه سوم حقوقی طی صدور حکمی باعث رفع تصرف سریع این زمین گردید.
  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا با بیان اینکه ۱۲ هزار متر مربع از این اراضی تصرف شده در پیسک بهمبر توسط سه نفر تصرف شده بود، افزود: دو روز بعد از تصرف، حکم قضایی از دادستان برای رفع تصرف این اراضی گرفته شد.
  فرجی تصریح کرد: این اراضی که با هدف سودجویی و دستیابی به ثروت بیشتر از انفال الهی به تصرف در آمده بود در راستای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر مقابله با پدیده زمین خواری با رعایت تمام جوانب و ابعاد مختلف به ویژه کرامت انسانی و رأفت اسلامی از ید تصرف متجاوزان خارج شد.
  وی خاطرنشان کرد:  در راستای اجرای تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و حمایت از جنگل‌ها و مراتع کشور، تمام پایه‌های چوبی و سیم خاردار و آثار تصرف این اراضی جمع‌آوری شده است.
  رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه‌سرا تاکید کرد: سه هزار متر مربع از مراتع در هزارسرای تنیان دچار حریق شد که در محدوده جنگل‌کاری سنواتی بود که با کمک این اداره اتفا حریق شد.

   

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro