متاسفانه امروز در کشور خودمان نمی توانیم ملزومات دین را انجام دهیم

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۵ فروردین ۹۳ - ۳:۲۰

  کد خبر : 21952

  متاسفانه امروز در کشور خودمان نمی توانیم ملزومات دین را انجام دهیم

  به گزارش واران نیوز: حجت الاسلام والمسلمین کریمیان در مراسم یادبود شهید خلیلی در صومعه سرا، امر به معروف را …

  به گزارش واران نیوز: حجت الاسلام والمسلمین کریمیان در مراسم یادبود شهید خلیلی در صومعه سرا، امر به معروف را که یک فریضه دینی است جهاد اکبر دانست و گفت: در روزگاری که ما زندگی میکنیم امر به معروف و نهی از منکر یک نوع جهاد اکبر است.

  دکتر کریمیان ادامه داد: چند سالی است که رهبر انقلاب به صورت مستقیم و غیر مستقیم مسئله فرهنگ را به مسئولین و مردم یادآوری میکند ، اینکه امسال امام خامنه ای (مد ظله العالی)  نام سال را با فرهنگ نام گذاری کرده اند خود نشان دهنده عمق این مسئله است.

  ما باید بپذیریم که برخی رفتار ها و فرهنگ های غلط در جامعه ما نهادینه شده و اگر کسی بخواهد مقابل این رفتار  و فرهنگ غلط بماند تا جامعه را از این رفتار غلطشان آگاه کند مانند شهید خلیلی جان خود را از دست میدهد.

  کریمیان افزود:متاسفانه امروز در کشور خودمان نمی توانیم ملزومات دین (فروع دین) که همان امر به معروف و نهی از منکر است را انجام دهیم، وقتی مسائل فرهنگی و دینی سالیان سال مغفول میماند ما باید منتظر این چنین واکنش هایی از طرف جامعه نسبت به امر به معروف باشیم.

  حجت الاسلام کریمیان با اشاره به اینکه :فرهنگ جامعه اکنون تغییر یافته و مسئولین به این امر توجه نمی کنند گفت: برخی از مسئولین بسیج دانشجویی را که متشکل  از دانشجوییان انقلابی،پاک و بسیجی است را می خواهند از دانشگاه جمع کنند، این یعنی علاوه بر انجام ندادن امور فرهنگی و امر به معروف، می خواهند پایگاه های امر به معروف را هم از دانشگاه ها برچینند.

  کریمیان با اشاره به اینکه: کوچک ترین جامعه خانواده است گفت: فرهنگ پرورش کودکان با معیار های اسلامی و فرهنگ دینی به کلی از یاد والدین رفته است، مسئولین باید فرهنگ را جدی بگیرند، اکنون فرهنگ جامعه باید به سوی اسلامی شدن حرکت کند و این امر صورت نمیگیرد مگر اینکه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه زنده شود.


  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro