حوادث قلبی و عروقی مهمترین عامل مرگ‌و میر در شهرستان است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۵ فروردین ۹۳ - ۲۰:۱۱

  کد خبر : 21967

  حوادث قلبی و عروقی مهمترین عامل مرگ‌و میر در شهرستان است

  رئیس شبکه بهداشت و درمان صومعه‌سرا با بیان اینکه امروز ما شاهد این هستیم که حوادث قلبی و عروقی، حوادث ترافیکی و سرطان در شهرستان سه عامل بزرگ و مهم در مرگ و میر بوده که روز به روز نیز در حال افزایش است، گفت: از این‌رو عموم افراد و مسئولان باید در پیشگیری از عوامل مرگ و میر متولیان سلامت را به منظور فراهم کردن سلامت جامعه همراهی کنند.

  مهدی مقدم‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه شعار امسال هفته‌ سلامت با عنوان یک عمر سلامت، با خودمراقبتی نامگذاری شده، اظهار کرد: امسال هفته سلامت از اول تا هفتم اردیبهشت ماه با برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود.
  وی افزود: امر سلامت در جامعه امروز مبحثی بسیار مهم و حائز اهمیت است که باید با آگاه‌سازی عمومی و فرهنگ‌سازی مورد توجه قرار گیرد.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان صومعه‌سرا با بیان اینکه امروز ما شاهد این هستیم که حوادث قلبی و عروقی، حوادث ترافیکی و سرطان در شهرستان سه عامل بزرگ و مهم در مرگ و میر بوده که روز به روز نیز در حال افزایش است  گفت: از این‌رو عموم افراد و مسئولان باید در پیشگیری از عوامل مرگ و میر متولیان سلامت را به منظور فراهم کردن سلامت جامعه همراهی کنند.
  مقدم‌راد تصریح کرد: از جمله اصول و راه‌های پیشگیری از عوامل مرگ‌ و میر رعایت اصول تغذیه سالم، ورزش، دوری از استعمال دخانیات و رعایت اصول ایمنی در همه جا است.
  وی با یان اینکه شبکه بهداشت و درمان از هیچ اقدامی جهت خدمت‌رسانی به مردم دریغ نمی‌کند و آن را یک وظیفه در راستای ایجاد سلامت جامعه می‌داند، خاطرنشان کرد: ویزیت رایگان نمازگزاران در ۳۱ اردیبهشت ماه به مناسبت روز زن از جمله برنامه‌های بهداشت و درمان این شهرستان است.
  رئیس شبکه بهداشت و درمان صومعه‌سرا با بیان اینکه این نهاد در هفته سلامت برنامه‌های متنوعی دارد، تاکید کرد: برنامه آوای سلامت و سخنرانی در مدارس این شهرستان، برگزاری مسابقه فوتسال و برگزاری همایش خودمراقبتی و حلقه صالحین در مرکز بهداشت از برنامه‌های این نهاد در هفته سلامت و درمان است.

  مقدم‌راد اظهار کرد: اهدای خون توسط کارمندان شبکه بهداشت و درمان، گلباران مزار شهدا و دیدار با خانواده شهدا، ویزیت رایگان در روستای کلسر، همایش پیاده روی همگانی و پیاده روی سلامت به طرف نماز جمعه از دیگر برنامه‌های این هفته است.

  وی افزود: برپایی پایگاه اطلاع رسانی سلامت در مصلی نماز جمعه، ویزیت رایگان نماز گزاران و سخنرانی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قبل از خطبه‌های نماز جمعه از جمله برنامه‌های هفته سلامت در شهرستان است.

  رئیس شبکه بهداشت و درمان صومعه‌سرا، برگزاری جلسه سلامت با نیروهای بسیج، دیدار باسالمندان آسایشگاه نیکان، برگزاری سفره سلامت در مدارس شهرستان و راه اندازی کارناوال سلامت با همکاری بهزیستی را از دیگر برنامه‌های هفته سلامت عنوان کرد.

  مقدم‌راد با بیان اینکه روزشمار این هفته به نام‌های مختلفی نامگذاری شده است، اظهار کرد: روز اول اردیبهشت به نام توانمند سازی نوجوانان و جوانان برای خود مراقبتی، روز دوم عموم مردم نیازمند خودمراقبتی، روز سوم خانواده خواستگاه خودمراقبتی نامگذاری شده است.

  وی افزود: روز چهارم رسانه مروجان خودمراقبتی، روز پنجم نهادها و پایگاه های مردمی کانون خودمراقبتی، روز ششم تیم سلامت مروجان خودمراقبتی و روز هفتم سیاست گذاران و مدیران اجرایی حامیان خودمراقبتی نامگذاری شده است

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro