سلامتی به معنی فقدان بیماری نیست

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۵ فروردین ۹۳ - ۲۱:۱۱

  کد خبر : 21974

  سلامتی به معنی فقدان بیماری نیست

  معاون شبکه بهداشت و درمان صومعه‌سرا با بیان اینکه سلامتی به معنی فقدان بیماری نیست، گفت: طبق تعریف سازمان جهانی، سلامتی، رفاه کامل جسمی روانی روحی و فیزیکی است

  به گزارش واران نیوز، فرزاد محسنی در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته سلامت و با اشاره به شعار سال هفته سلامت، اظهار کرد: شعاری که امسال در نظر گرفته شده به این خاطر است که برنامه های اصلاح رفتار زندگی و مراقبت‌هایی که شخص خودش برای سلامتی انجام می‌دهد از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است.
  وی افزود: برپایی صلح شعار امسال به «یک عمر سلامتی با خودمراقبتی»، این اهمیت را دارد، که خود شخص و انسان به عنوان یک فرد برای ارتقای کیفیت ملی و حفظ سلامتی در تمام دوران زندگیش کوشا باشد.
  معاون شبکه بهداشت و درمان صومعه‌سرا گفت: عدم توجه به عادات درست مصرف غذایی و رویکرد به مصرف مواد غذایی ارگانیک و همچنین مصرف بیش از حد فست فودها و غذاهای فرآوری شده و استفاده از دخانیات سلامت افراد جامعه را به مخاطره انداخته است.
  محسنی تصریح کرد: براساس همین معمول هر شخصی باید برای سلامتی خویش آموزش‌های لازم در زمینه تغذیه، کنترل وزن وسبک زندگی سالم را ببیند.
  وی خاطرنشان کرد: مصرف مایعات، سبزیجات، میوه‌جات، تحرک فعالیت بدنی، پیاده روی در طول هفته به طور منظم و پرهیز موادی که مضر هستتند و غذاهای ناسالم عواملی است که در سلامت انسان دخیل است.
  معاون شبکه بهداشت و درمان صومعه‌سرا با بیان اینکه سلامتی به معنی فقدان بیماری نیست، تاکید کرد: طبق تعریف سازمان جهانی، سلامتی، رفاه کامل جسمی روانی روحی و فیزیکی است.

  محسنی اظهار کرد: یک شخص باید از تمام این جنبه ها سالم باشد تا یک شخص سالم معرفی شود. وی افزود: رژیم غذایی و تغذیه سالم، پرداختن به فعالیت‌های منظم ورزشی، دوری از مصرف دخانیات، الکل و مواد مخدر، برقراری روابط سالم و پرهیز از استرس و به‌طور کل اصلاح ساختار و فرهنگ زندگی می‌تواند به ارتقای سلامت خانواده و افزایش سطح سلامت جامعه منتهی شود.

   
     
  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro