آغاز طرح پایش سل و برسلوز در دامداری‌های صنعتی و روستایی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۸ فروردین ۹۳ - ۴:۳۴

  کد خبر : 21990

  آغاز طرح پایش سل و برسلوز در دامداری‌های صنعتی و روستایی

  آغاز طرح پایش سل و برسلوز در دامداری‌های صنعتی و روستایی صومعه‌سرا رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا از آغاز طرح پایش سل و بروسلوز در دامداری‌های صنعتی و روستایی این شهرستان خبر داد.

  دکترمهدی بهروزی در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه پایش بیماری سل و بروسلوز در دام‌ها با هدف بررسی بیماری در منطقه و جلوگیری از انتشار بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است، اظهار کرد: این پایش هر هفته در دو روستا به اجرا در می‌آید.
  وی با بیان اینکه بیماری سل و بروسلوز از مهمترین بیماری‌های مشترک انسان و دام است، افزود: واکسیناسیون دام‌ها علیه بیماری‌های مشترک شاربن و برسلوز در روستاهای صومعه‌سرا امسال ادامه دارد.
  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا گفت: از ابتدای امسال تا کنون با نظارت شبکه دامپزشکی، در واحدهای مرغداری شهرستان یک میلیون و ۲۵۰ هزار قطعه جوجه ریزی شده است.
  دکتربهروزی تصریح کرد: نظارت بر واحدهای تولیدکننده مرغ گوشتی با هدف جلوگیری از بیماری‌ها و افزایش راندمان تولید از زمان جوجه‌ریزی تا زمان ارسال طیور زنده به کشتارگاه از وظایف سازمان دامپزشکی است.
  وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح الصاق کد رهگیری به روی بسته‌بندی‌های مرغ گوشتی استحصالی در کشتارگاه‌های سطح شهرستان به طور کامل اجرا می‌شود.
  رئیس شبکه دامپزشکی صومعه‌سرا تاکید کرد: با اجرای این طرح امکان ردیابی محصول وجود داشته و اطلاعاتی نظیر نوع و مبدا جوجه ارسالی، شرایط پرورش، محل پرورش و دیگر اطلاعات ارزشمند که بریا افزایش استاندارد سلامت جامعه مورد نیاز است را در اختیار مراکز تصمیم‌گیری قرار می‌دهد

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro