سقوط هواپیمای جاسوسی اسرائیل در لبنان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۷ مهر ۹۱ - ۱۶:۱۴

  کد خبر : 2202

  سقوط هواپیمای جاسوسی اسرائیل در لبنان

  یک هواپیمای بدون سرنشین متعلق به نیروهای ارتش اسرائیل در روز چهارشنبه بعد از آزمایش یک نقص فنی در نزدیکی …

  یک هواپیمای بدون سرنشین متعلق به نیروهای ارتش اسرائیل در روز چهارشنبه بعد از آزمایش یک نقص فنی در نزدیکی نابلس مجبور به فرود اضطراری شد.

  به گزارش افکار نیوز به نقل از وای نت نیوز، این هواپیمای بدون سرنشین بعد از سقوط توسط نیروها به آرامی جمع آوری شد. بررسی های اولیه نشان داد که این هواپیمای بدون سرنشین ساعت ۶ بعداز ظهر بعد از اتمام کاوش های خود مجبور به فرود اضطراری شده است. ظاهرا بال های این هواپیما بعد از سقوط اسیب دیده است و ارتش در حال بررسی و انجام آزمایشات بیشتر برای بررسی آسیب دیدگی های سیستم این هواپیماست.

  به گزارش افکار نیوز ، این هواپیمای بدون سرنشین از کوچکترین پهپادهای در اختیار اسرائیل است که از آن برای نظارت استفاده می کند. دوهفته پیش بود که یک هواپیمای بدون سرنشین حریم هوایی اسرائیل را نقض کرد و مورد هدف گلوله های نیروهای اسرائیل قرار گرفت. ایران و حزب الله با همکاری یکدیگر اقدام به نقض حریم هوایی اسرائیل توسط پهپاد کرده بوند. به گزارش افکار نیوز ، در اوایل سال ۲۰۱۲ نیز یک هواپیمای بدون سرنشین به نام ایتان در نزدیکی شهر مرکزی گدرا در حین انجام یک عملیات و آزمایش توسط صنایع هوا و فضای اسرائیل، سقوط کرد.

  گرچه این سقوط هیچ تلفات جانی در پی نداشته است اما به وضوح مشخص است که این اقدام درنتیجه یک خطای انسانی یا نقص فنی صورت گرفته است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro