سپاه فرهنگ شهادت، ایثار و جوانمردی را در ایران اسلامی نهادینه می‌سازد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲ اردیبهشت ۹۳ - ۲۰:۲۷

  کد خبر : 22162

  سپاه فرهنگ شهادت، ایثار و جوانمردی را در ایران اسلامی نهادینه می‌سازد

  فرمانده سپاه شهرستان صومعه‌سرا با بیان اینکه امروز که دشمن و استکبار جهانی جنگ بسیار سخت و دشوار فرهنگی را در مقابل با نظام مقدس جمهوری اسلامی در پیش گرفته است، تصریح کرد: نهاد مقدس سپاه در مقابل این هجمه‌ها می‌ایستد و مقابله می‌کند و فرهنگ شهادت، ایثار و جوانمردی و شجاعت را در ایران اسلامی نهادینه می‌سازد.

  کیا عاشوری در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، ضمن تبریک سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار کرد: در نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ به فرمان امام خمینی(ره) عده‌ای از جوانان نهاد مقدس انقلاب اسلامی را پایه‌ریزی نمودند.
  وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سال ۵۸ به فرمان امام خمینی(ره) تاسیس شد، افزود: با شروع جنگ تحمیلی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  از بهترین و مخلص‌ترین جوانان انقلابی در کنار سایر نیروهای نظامی در ۸ سال دفاع مقدس علیه رژیم بعث عراق مبارزه کردند.
  فرمانده سپاه شهرستان صومعه‌سرا با بیان اینکه پس از جنگ عرصه سازندگی به عنوان اولویت نظام بود، گفت: علاوه بر حفظ انسجام فعالیت‌های رزمی، دفاعی و آموزشی در عرصه‌های مختلف سازندگی از جمله راه‌سازی، سدسازی، کشاورزی و سایر فعالیت‌های عمرانی و عام‌المنفعه در مناطق محروم، سپاه حضور فعالی داشته است.
  عاشوری با اشاره به اینکه امروز که دشمن و استکبار جهانی جنگ بسیار سخت و دشوار فرهنگی را در مقابل با نظام مقدس جمهوری اسلامی در پیش گرفته است،
  تصریح کرد: نهاد مقدس سپاه در مقابل این هجمه‌ها می‌ایستد و مقابله می‌کند و فرهنگ شهادت، ایثار و جوانمردی و شجاعت را در ایران اسلامی نهادینه می‌سازد.

  وی خاطرنشان کرد: فرهنگ اسلامی به عنوان یک فرهنگ جوشان، فرهنگی بی بدیل در جهان است.

  فرمانده سپاه شهرستان صومعه‌سرا با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) همیشه نسبت به این نهاد مردمی و معنوی لطف و عنایت داشتند، تاکید کرد: حضرت امام(ره) بارها در بخشی از سخنان خود در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌فرمودند« من از سپاه راضی هستم و به هیچ وجه نظرم از شما بر نمی‌گردد».
  عاشوری به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: سپاه در تاریخ شناخته شده خود ما، یک پدیده کم نظیر و شاید بی نظیر است، یعنی سپاه موجودی است که ولادت و رشد نمای آن در صحنه انقلاب، آن هم در عرصه دشوارترین آزمون‌های انقلاب بود.

  وی با بیان اینکه عناصر کالبدی سپاه با توجه به شرایط و ضرورت‌های مختلف برای حفظ انقلاب اسلامی تغییر می‌کند، گفت: ماهیت عناصر روحی، معنوی و اعتقادی سپاه نباید هیچ‌گاه تغییر کند بلکه باید رشد و ارتقا یابد، این ویژگی بزرگ است که سپاه را برجسته و متمایز ساخته است

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro