35 بقاع متبرکه صومعه‌سرا تجهیزات فرهنگی، قرآنی می‌شوند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲ اردیبهشت ۹۳ - ۲۰:۴۱

  کد خبر : 22167

  ۳۵ بقاع متبرکه صومعه‌سرا تجهیزات فرهنگی، قرآنی می‌شوند

  رئیس اوقاف و امور خیریه صومعه‌سرا با بیان اینکه امسال برنامه جدیدی در حوزه وقف انجام می‌شود، گفت: امسال باید برای ۳۵ بقاع متبرکه شهرستان تجهیزات برنامه‌ریزی شده فرهنگی، قرآنی فراهم کنند

  عزیز خادم‌شریف در گفت‌وگو با خبرنگار واران نیوز، با بیان اینکه برای تربیت حافظان قرآن در بقاع متبرکه و اماکن مذهبی شهرستان برنامه‌ریزی کرده‌اند، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال ۸۰۰ نفر در طرح حافظان قرآن ثبت‌نام کنند.
  وی با بیان اینکه امسال برنامه جدیدی در حوزه وقف انجام می‌شود، افزود: این برنامه بحث یاوران وقف برای تجهیز بقاع متبرکه به مراکز فرهنگی، قرآنی است.
  رئیس اوقاف و امورخیریه صومعه‌سرا گفت: امسال باید برای ۳۵ بقاع متبرکه شهرستان تجهیزات برنامه‌ریزی شده فرهنگی، قرآنی فراهم کنند.
  خادم‌شریف تصریح کرد: برای افزایش شناخت و اعتمادسازی نسبت به وقف و اجرای نیات فرهنگی، اجتماعی واقفین بر اساس وقف‌نامه‌ها طرح‌هایی را اجرا می‌کنند.
  وی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های تبلیغی، ترویجی فرهنگ وقف و دوازده نشست با واقفین و اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی را در امسال پیش‌بینی کرده‌اند.
  رئیس اوقاف و امورخیریه صومعه‌سرا تاکید کرد: تکمیل و بهینه‌سازی اعضای هیئت امنای بقاع متبرکه شهرستان در دست اجرا است.
  خادم‌شریف با بیان اینکه به گفته امام خمینی(ره) در وقف فضیلت بسیار و پاداش بی‌شمار وجود دارد، افزود: گسترش فرهنگ وقف در جامعه می تواند در زدودن فقر از جامعه نقش مهمی ایفا کند.
  وی گفت: جایگاه سنت حسنه وقف در دین مبین اسلام بسیار رفیع بوده و مسئولان باید در راستای ترویج این فرهنگ و بهره‌مندی جامعه اسلامی از آثار و برکات این صدقه جاریه تلاش مضاعفی کنند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro